E premte, 28 Janar, 2022
9.5 C
Tirana

Basha plas ‘bombën’: Rama do shkarkojë kryebashkiaken e Durrësit, do e zëvendësojë me ish-ministren

Edi Rama pritet që të shkarkojë kryebashkiaken në detyrë të Durrësit, për shkak të aferës së inceneratorëve.

Ky ka qenë paralajmërimi i bërë pak minuta më parë nga kreu i PD-së Lulzim Basha, gjatë bashkëbisedimit me gazetarët në selinë blu.

Sipas tij, ajo do të zëvendësohet nga ish-Ministrja e Ekonomisë, dhe aktualisht deputete e PS, Milva Ikonomi

Lulzim Basha:Në kohën e pandemisë vidhte para me tendera sekretë edhe në kohën e tërmetit vidhte para. Kur e gjithë bota donte që të na ndihmonte, ky e kishte mendjen të bënte afera. Për inceneratorët po bëhet gati që të shkarkojë për herë të pestë apo të gjashtë kryebashkiaken e Durrësit, që as emrin nuk ia dimë, se aq shpejt i ndërrojnë zonat atje. Nuk pranon ajo që të firmosë kontratën miliona euro, që plehrat e Durrësit të sillen në Tiranë. Plani është që Milva Ekononomi të japë dorëheqjen nga deputete, dhe të shkojë të bëhet kryebashkiake në Durrës, që të firmosë për aferën e inceneratorëve”.

Basha akuzoi qeverinë përkeqmenaxhim të situatës së Covid-19 në vend.

#LulzimBasha #LIVE – Bashkëbisedim me gazetarët

#LulzimBasha #LIVE – Bashkëbisedim me gazetarët

Publiée par Lulzim Basha sur Mercredi 14 octobre 2020

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Fakte të panjohura mbi shkencëtarët më të famshëm të të gjitha kohërave

Ju ndoshta mund t’i njihni emrat e këtyre figurave historike të shkencës, si dhe zbulimet e tyre më të famshme. Por ndoshta mund të...

Pas acarit, rikthehen reshjet e shiut. Si do të jetë moti për këtë fundjavë

Reshjet e shiut pritet të jenë prezente që në orët e para të 24-orëshit të ditës së shtunë, në pjesën më të madhe të...

Shp*rthimi në banesën e Dukës, 34-vjeçari i arrestuar me shenja dj*gie në dorë

34-vjeçari i arrestuar për vendosjen e tritolit në banesën e kreut të Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, rezulton me shenja djegie në dorë....

Pa të dashurën me shokun e tij, detaje nga sherri me th*ka në Berat

Detaje të reja janë hedhur në dritë sa i takon sherrit me thika në Berat, ku dy persona përfunduan me plagë të shumta në...

Faza e fundit e konfliktit dhe fati i “Foltores”

Nga: Ergys Mërtiri Pas muajsh tensione që degjeneruan deri në konfrontim fizik, përplasja Basha-Berisha po fillon të zbehet, ndërsa revolucioni i organizuar nga foltorja shkon...