Basha kryen homazhe tek Varrezat e Dëshmorëve, shoqërohet nga 5 anëtarë të PD-

Kreu i Partisë Demokratike , Lulzim Basha ka kryer sot homazhe tek Varrezat e Dëshmorëve për ‘5 Majin’. Basha ishte i shoqëruar nga pesë përfaqësues të PD-së, Edmond Spaho, Flamur Noka, Gazment Bardhi, Belind Këlliçi dhe Jorida Tabaku.

Basha vendosi kurorë me lule tek monumenti përkujtimor për viktimat e terrorit komunist.

Po ashtu ai përkul edhe para Heroit të Demokracisë, Azem Hajdarit.

Më tej ai vendosi një kurorë me lule edhe në nderim të kapitenit Feti Vogli, që ra në krye të detyrës me NATO-n në Afganistan.