E hënë, 24 Janar, 2022
3.5 C
Tirana

FOTO/Babai vret të bijën pasi e refuzoi që të martohej me të

Një baba që planifikonte të martohej me vajzën e tij 13-vjeçare dyshohet se e rrahu atë më parë dhe i vuri flakën pasi ajo refuzoi.

Ahmet Mohammad Dwala vrau vajzën e tij Amara Dwala, 13 vjeç, në tualetin e shtëpisë të enjten e shkuar, pretendojnë raportet.

Mohamed dyshohet se ndezi muzikë me zë të lartë për të shuar britmat e vajzës para se të ikte nga vendi i krimit me vajzën e tij tjetër 12-vjeçare.

Ekipet mjekësore mbërritën dhe e transferuan Amarën në spital – dhe ndërsa në ambulancë, vajza e plagosur i tha ekuipazhit të ambulancës se babai i saj i kishte vënë zjarrin.

Amar vdiq menjëherë pasi mbërriti në spital dhe shërbimet e urgjencës menjëherë kontaktuan policinë e cila filloi të kërkonte babanë e të miturës.

Mohammad Dwala u arrestua menjëherë pas autoriteteve lokale ndërsa Lamur u mor në mbrojtje të shtetit.

Thuhet se Mohammad i mohoi të gjitha akuzat gjatë marrjes në pyetje.

Policia zbuloi se i dyshuari ishte tashmë i kërkuar për goditjen me thikë të një të riu që ngacmonte vajzën e tij dhe për dyshimin se digjte një nga ish-gratë e tij me ujë të valë.

Faqja lokale e lajmeve Onedio raporton se nëna e Amarës jeton në Liban me dikë tjetër, dhe u informua nga autoritetet për vdekjen e vajzës së saj.

Nëna e Amarës dhe anëtarët e tjerë të familjes nuk e morën trupin e saj, dhe si rezultat, shteti mori përsipër funeralin e saj.

Burimi i lajmit: Mirror. Përshtatur nga Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Recitoi mes dëborës/Meta: Vargjet e mia shqetësuan çunat e “Ballkanit të Hapur”

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, është pyetur nga gazetarët sot për recitimin që bëri së fundmi në Korçë, ndërsa në qytetin juglindor kishte nisur...

Meta i përgjigjet “dhëmbë për dhëmbë” Ramës

Pa humbur kohë, presidenti Meta i është përgjigjur thumbave të kryeministrit Rama. Presidenti Ilir Meta i ktheu përgjigje deklaratave të Ramës, se më 6...

“Kreu i FSHF”, Meta: Dënoj çdo ndërhyrje të politikës, që synon shantazhimin!

Ndërsa foli për mediat pas homazheve te shtatorja e Ismail Qemalit, në bulevardin Dëshmorët e Kombit, Kreu i Shtetit, Ilir Meta është prononcuar edhe...

U ekzekutua nga një i mitur për hakmarrje, zbardhet ngjarja e rëndë në Lezhë

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Lezhën. Një person është qëlluar për vdekje në fshatin Manati. Bëhet me dije se ka ndërruar jetë Lekë...

Prokuroria nis verifikimet për Dukën/Braçe: Ka shuar historinë e futbollit

Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet për presidentin e FSHF-së, Armand Duka. Prokuroria e Tiranës është në fazën fillestare të hetimit, ku po kryen...