E premte, 3 Korrik, 2020
31 C
Tirana

Avdullah Hoti emëron 22 zëvendësministra

Më të lexuarat

Franca me kryeministër të ri

Presidenti francez Emmanuel Macron ka zgjedhur Jean Castex si kryeministrin e ri të Francës, pas dorëheqjes së Edouard Philippe. Edouard Philippe paraqiti dorëheqjen sot tek...

“Trupin ia lyenin me vaj për të ndalur dekompozimin”, 34 vjeçarja jep dëshminë shokuese

Me kalimin e orëve po bëhen me dije të dhëna të reja nga ngjarja në Kombinat, ku u gjetën pa jetë nënë e bijë,...

Avdullah Hoti nesër vizitë zyrtare në Tiranë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti do të vizitojë ditën e nesërme Shqipërinë. Bëhet me dije se Hoti do të pritet nga kryeministri Rama në orën...

749 të arrestuar, finalizohet operacioni i madh në Britani

Agjencia Kombëtare e Krimit (NCA) në Britani bëri me dije se një sistem i fshehtë komunikimi i përdorur nga kriminelët për të tregtuar drogë...

Ngjarja makabre në Kombinat/ Flasin Dëshmitarët e Jehovait

Lidhur me ngjarjen makabre në Kombinat, në media u raportua se të treja ishin ndjekëse të Dëshmitarëve të Jehovait, për shkak se në shtëpinë...

E rrallë/ Shqiponja mbërthen peshkaqenin dhe fluturon mbi plazh (VIDEO)

Kohë më parë u bë virale një video, ku shqiponja fluturonte ne ajër me prenë e saj, një qengj. Një fotograf arriti që të...

“Zhaneta më tha mos ta shoh bojën”, fqinjët rrëfejnë momentet e fundit me familjen Josifi

Dëshmi tronditëse vijnë për ngjarjen në Kombinat, ndërsa fqinjët tregojnë se kryefamiljarja i kishte larguar të gjithë. Zhaneta Josifi, 56 vjeçe dhe vajza Anisa...

Të shtëna në ajër pas një konflikti të çastit, policia në kërkim të autorit

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar pasditen e sotme në qytetin e Durrësit. Ngjarja ka ndodhur në lagjen nr 13, teksa pranë një...

Fshihej në bodrum/Ndërhyn RENEA, publikohen pamjet kur kapet 32-vjeçari me rrezikshmëri të lartë

Forcat RENEA kanë arrestuar në Bulqizë, të shumëkërkuarin Fadil Tërnova, 32-vjeç. Në sajë të operacionit të koduar "Fundi i arratisë", është vënë në pranga...

Vetë-flijimi/ Anisa Josifi mbahej e pajetë në banesë, e lyenin me vaj e uthull

Mbrëmjen e djeshme, një ngjarje e rëndë u shënua në kryeqytet, ku nënë e bijë u vetë-flijuan në banesë. Ndërsa vajza tjetër, ka dalë...

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka emëruar 22 zëvendësministra.

Raportohet se në Ministrinë e Financave është riemëruar si zëvendësministër, Agim Krasniqi.

Artan Berisha, Arton Retkoceri dhe Hamza Balje janë emëruar si zëvendësministra të rinj në Ministrinë e Infrastrukturës.

Kryeministri Hoti, në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës deri më tani ka emëruar vetëm dy zvm, Bekim Brestovcin dhe Bashkim Krasniqin.

Ndërkohë, në Ministrinë e Punës dhe Mirëqenies Sociale janë emëruar, Besart Dreshaj e Bashkim Krasniqi.

Engelbert Zefaj, Valdete Bajrami e Qazim Rrahmani janë zëvendësministrat e rinj në Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit.

Në Ministrinë për Komunitet dhe Kthim, këto pozita do i mbajnë Enis Sulejmanovic dhe Selim Kryeziu.

Enver Hoti, është zëvendësministri i vetëm deri më tani në Ministrinë e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural.

Lexo edhe :   Avdullah Hoti nesër vizitë zyrtare në Tiranë

Edhe Ministria e Pushtetit Lokal deri më tani, ka vetëm një zëvendësministër, Fatbardha Eminin.

Njëjtë edhe Ministria e Drejtësisë, deri më tani ka vetëm Florian Dushin si zv.ministër.

Muharrem Sfarqa, zëvendësministër në Ministrinë e Ekonomisë dhe Ambientit, së bashku me Sema Spahiun.

Nexhat Ramadani, zëvendësministër në Ministrinë e Tregtisë dhe Industrisë.

Resul Makreshi, zëvendësministër në Ministrinë e Shëndetësisë.

Ndërkohë, në MPB janë emëruar dy zv.ministra, Yildiray Bayram dhe Zafir Berisha, shkruan “gazetaexpress”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Britania e Madhe hap kufijtë me 57 vende, por jo me Shqipërinë

Britania e Madhe ka publikuar sot listën me 57 vendet me të cilat ka hapur kufijtë, por Shqipëria nuk është një nga ato. Kjo do...

“Më shisni biznesin”/ UFSH paralajmëron farmacitë lidhur me e-mailet e çuditshme që po marrin

Urdhri i Farmacistëve të Shqipërisë ka paralajmëruar farmacitë në Shqipëri, në lidhje me një e-mail që i kërkon atyre të shesin biznesin, duke pretenduar...

Po hetonte dosjen e Dritan Dajtit, shkarkohet Artan Bajrami

Kolegji i Posaçëm i Apelimit (KPA) ka lënë në fuqi vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit (KPK) për shkarkimin e ish-kryeprokurorit, Artan Bajrami. “Në...

Itali/ Përgjysmohet numri i viktimave nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Numri i viktimave nga koronavirusi në Itali është përgjysmuar në 24 orët e fundit, në krahasim me një ditë më parë. Ditën e sotme janë...

Ballkani Perëndimor i ‘mbërthyer’ nga koronavirusi, qindra raste dhe dhjetëra viktima

Autoritetet në Serbi njoftuan të premten se në 24 orët e fundit kanë regjistruar 11 viktima nga koronavirusi. Me këtë shifër, numri i përgjithshëm...