E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Athinë/ Eleminim mafioz me 8 plumba, viktima i përfshirë në aktivitet kriminal

Vrasja e 34-vjeçarit shqiptar në Greqi është cilësuar si një krim mafioz nga mediat greke.

Prototema raporton se viktima, një i “fortë” i përfshirë në çështje narkotikësh, i cili i ka shpëtuar disa atentateve më parë, u ekzekutua me 8 plumba.

Aristides Pappas quhet viktima sipas portalit Prototema dhe në video dëgjohet nëna e tij duke vajtuar.

Ai i shpërtoi një sulmi shkurtin e kaluar dhe atentatorët e kishin lënë në një taksi armën e përdorur. Këtë herë qëlloi më efikase tentative për eleminimin e 34-vjeçarit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Të shtëna me ar*ë në SHBA, 13 të plagosur, autori ende i lirë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur të Teksas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku një person ka shtënë me armë duke lënë të...

Përmbyset autoboti me naftë në Elbasan, bllokohet shoferi

Një autobot me karburant është përmbysur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, pranë fshatit Xibrakë. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se shoferin e ka zëne...

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...