E enjte, 21 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Angli / Protesta e tifozëve bëhet serioze, anullohet ndeshja United – Liverpool

Derbi i Anglisë midis Manchester United dhe Liverpool është shtyrë zyrtarisht për një datë të mëvonshme.

Tifozët e ‘Red Devils’, të pranishëm në mijëra për të protestuar kundër drejtuesve, arritën madje të hyjnë në Old Trafford për të shprehur mospajtimin e tyre për menaxhimin nga Glazers. Disa brohoritje në favor të Solskjaer, por shumë e më shumë ata që dënojnë pronarët amerikanë.

Padyshim që nuk ka asnjë lidhje midis performancës së ekipit dhe protestës: si në 2008 dhe 2009 kur tifozët protestuan ashpër pavarësisht se ishin kampionë të Evropës dhe Anglisë në detyrë.

Qëllimi i sotëm ishte të bënte të dëgjohej zëri i tyre, por me shtyrjen e ndeshjes, dhe imazhin e keq dhe dëmin ekonomik që do të pasojë për klubin, protesta arriti kulmin. Refreni është unanim: “Glazer Out”. Dhe këtë herë të gjithë janë seriozë. /t.k

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Dhunoi kryebashkiakun e Selenicës, pranga 57-vjeçarit. Dalin dyshimet e para

Një 57-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Vlorës, pasi akuzohet se ka goditur kryetarin e Bashkisë së Selenicës, Pëllumb Binaj. Pas hekurave...

Shto ujë e shto…komisione

Nga: Skënder Minxhozi Lulzim Basha po përpiqet të krijojë një axhendë paralele me "Foltoren" e Sali Berishës, e cila po gërryen prej javësh jo vetëm...

Rrjedhin dokumentet konfidenciale, si lobojnë shtetet për ngrohjen globale

Një rrjedhje e madhe e dokumenteve të parë nga "BBC News", tregon se si vendet po përpiqen të ndryshojnë një raport shkencor vendimtar, se...

Veshka e derrit transplantohet te njeriu (FOTO)

Për herë të parë, një veshkë derri është transplantuar në një njeri, pa shkaktuar refuzim të menjëhershëm nga sistemi imunitar i marrësit, një përparim...

Shpërthim i fuqishëm gazi në Kinë/Publikohen pamjet ‘apokaliptike’ (VIDEO)

Të paktën 3 persona u vranë dhe më shumë se 30 u plagosën në një shpërthim të fuqishëm në një restorant, në qytetin verilindor...