E mërkurë, 16 Qershor, 2021
20.5 C
Tirana

Alarm për bombë/ Evakuuohen pasagjerët e një avioni në aeroportin e Parisit

Pasagjerët e një avioni në aeroportin e Parisit janë evakuuar, pasi është gjetur një pajisje e dyshimtë, e cila mund të ketë material eksploziv.

Ministri i brendshëm francez Gérald Darmanin, tha se një grup qeveritar për menaxhimin e krizave është ngritur me kërkesë të kryeministrit.

Avioni i ”Air France” ishte ngritur nga Aeroporti Ndërkombëtar Dzamena në Çadi të Afrikës, dhe u ul aeroportin Roissy të Parisit, pas dyshimeve për eksploziv.

“Aeroplani u ul në aeroportin Roissy dhe është izoluar. Pasagjerët janë zbritur dhe hetimet po vazhdojnë.”, njoftoi Ministria e Brendshme franceze.

Pritet që në aeroport të shkojnë autoritetet përkatëse, për të dalë në përfundime nëse objekti i dyshimtë që është gjetur në bord, është bombë apo është dhënë një alarm fals.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Autogol, gola të anuluar dhe shtyllë, Franca ''gjunjëzon'' Gjermaninë në Mynih

Të ndalet sa më shpejt gjenocidi ndaj myslimanëve në Kinë

Nga Joseph Bosco “The Hill” Kur tmerret e plota të Holokaustit Nazist ishin më se të qarta edhe për mohuesit më kokëfortë gjatë viteve 1940-1950,...

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës

Policia njofton se është dhunuar për shkak të detyrës Drejtoresha e Agjencisë së Parqeve dhe Rekreacionit në Bashkinë e Tiranës. Agresori është një 34-vjeçar me...

‘Vatra’ deklaratë: Të na tregohet pse Berisha u shpall “non grata”

DEKLARATË PUBLIKE E FEDERATËS PAN – SHQIPTARE TË AMERIKËS VATRA, RRETH SHPALLJES ‘NON GRATA’ TË ISH- PRESIDENTIT SHQIPTAR DR. SALI BERISHA Federata Pan - Shqiptare...

BE heq kufizimet e udhëtimit për Shqipërinë, Serbinë dhe Maqedoninë e Veriut

Vendet anëtare të Bashkimit Evropian kanë rënë dakord të mërkurën (16 qershor) të heqin kufizimet e udhëtimit për udhëtarët nga tetë vende dhe territore...

Arma më e fuqishme e Opozitës

Nga Oerd Bylykbashi Ligji i Dekriminalizimit funksionon si sahat! Një tjetër kryebashkiak i dënuar me burgim u zbulua falë tij, duhet të largohet nga funksioni...