E martë, 25 Janar, 2022
-4.5 C
Tirana

“7×7 në versionin Rilindas” / Eksperti “kap mat” Ramën: 60-a është më e madhe se 70-a

Kryeministri, Edi Rama ka ironizuar shpeshherë kreun e PD, Lulzim Basha për lapsuset e tij.
Por, ka qenë vetë kryeministri i cili sot ka bërë një gafë.
Teksa publikoi shifrat e borxhit publik duke e krahasuar qeverisjen e PS me atë të PD, rezluton se të djathtët kanë bërë më shumë investime se sa kanë krijuar borxhe.
Ekonomisti Pano Soko, thotë se kjo është 7×7 në versionin Rilindas, pasi sipas qeverisë, 60-është më e madhe se 70-a.
”Tani e kuptova pse kur vendi po shkon gropë, Qeveria thotë që kemi rritje ekonomike.
Sepse në Qeveri e dinë që 60-a është më e madhe se 70-a..
7×7 në versionin Rilindas..”, shkruan Soko në Facebook.
- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ndërron jetë aktori i njohur turk, luajti në serialin “Ertogrul”

Aktori i njohur turk, Ayberk Pekcan, ka ndërruar jetë në moshën 51-vjeçare. I ndjeri ka luajtur në serialin “Ertogrul” dhe “Osman”. Mediat turke thonë se...

Gjirokastritët dhe korçarët më punëtorë, Lezha, Dibra dhe Tirana më “dembele”

Qarqe të ndryshme të vendit shfaqin sjellje ekstreme ndaj punës, pasi në disa prej tyre popullsia në moshë punë (+15 vjeç) shfaq një interes...

Makthi i Berishës nga institucionet që nuk e njohin

Nga: Mero Baze Sali Berisha tani ka nisur luftë me çdo institucion zyrtar, politik apo fetar që nuk e pranon më si Kryetar të PD,...

“Blindohen” zgjedhjet në Shoqatën e Tiranës, hyrja me kartë identiteti

Në orën 15:00 do të nisin zgjedhjet e Shoqatës Rajonale të Futbollit të Tiranës. Aktualisht është vënë re prezencë e forcave të policisë private,...

Nis hakmarrja pas përgjimeve, Tatimet ‘mësyjnë’ te bizneset e Armand Dukës

Bashkia e Tiranës me në krye Erion Veliaj, ka marrë zotimin për të "pastruar futbollin". Prokuroria e Tiranës ka nisur sot një hetim për...