E shtunë, 25 Shtator, 2021
8.5 C
Tirana

Masakra në Kroaci/ Kush është autori që ekzekutoi 6 anëtarë të një familje (Foto)

Të tjera detaje kanë dalë lidhur me ngjarje makabre ndodhur mbrëmjen e djeshme në Kroaci, ku një 36-vjeçar qëlloi për vdekje 6 persona, ndërsa më pas vrau dhe veten.

Autori i krimit identifikohet si Igor Nadj, i cili punonte si taksist. Ndërkohë, viktima janë tre gra, dy burra dhe një fëmijë i moshës 10 vjeç.

Nuk konfirmohet ende motivi që e ka çuar 36-vjeçarin të kryejë këtë akt ekstrem, por dyshohet se gjithçka është e lidhur me xhelozinë, në të cilën përfshihet edhe ish-gruaja e autorit, Maya dhe foshnja e saj shtatë muajshe, e vetmja që i ka mbijetuar kësaj masakre.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Në rritje kërkesat për azil, arrijnë nivelin më të lartë të pas-pandemisë

Kërkesat për azil nga shqiptarët kanë filluar rritjen graduale pas lehtësimit të kritereve të udhëtimeve në vendet e Bashkimit Europian, por sërish ato mbeten...

Yuri Kim i shkon në zyrë Bashës. Cilat janë porositë e radhës?

Kryedemokrati Basha do të takojë sot në orën 16:00, ambasadoren e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim. Pas vendimit për përjashtimin e ish-kryeministrit Sali Berisha...

La hotelin luksoz, Lionel Messi paguan shumën e majme për vilën

Ylli argjentinas Lionel Messi, ka arritur që të gjejë një shtëpi në Paris. Sipas asaj që raporton “RMC Sports”, Messi deri tani ka jetuar...

“Mbretëria” e Kozakut, si kërcënim për një gjeneratë

Nga: Mentor Kikia Njëri që u quajtka Kozak, qenka shpallur mbreti i Instagramit dhe Tik-Tokut. Por një tjetër që u quajtka Fabio, mesa duket pretendent...

“Mbreti i Instagramit” në sherr me “mbretin e burgut”, “lufta” për famë

Rrjetet sociale janë kthyer në “ushqimin” e përditshëm të rinisë. Aty mund të gjesh video argëtuese, edukuese, por në të shumtën e rasteve rinia...