E shtunë, 12 Qershor, 2021
26.5 C
Tirana

10 shprehje nga Shileri, që të gjithë duhet t’i lexojmë të paktën një herë

“Shakaja e humbet sensin kur shakaxhiu qesh dhe vetë”.

“Për të shpëtuar gjithçka, na duhet të rrezikojmë gjithçka.”

“Çdo gjeni i vërtetë është i destinuar të jetë naiv.”

“Qëndroji besnik ëndrrave të rinisë tënde”.

“Vetëm ata që kanë durim për të bërë gjëra të thjeshta në mënyrë të përsosur do të fitojnë aftësinë e të bërit gjëra të vështira me lehtësi”.

“Jeto në shekullin tënd, por mos ji krijesa e tij”.

“Guxo të gabonsh dhe të ëndërrosh. Kuptimi i thellë shpesh qëndron në lojërat e fëmijëve”.

“Mendo në mënyrë fisnike! Nderin na e jep zemra jonë dhe jo mendimi i të tjerëve”.

“Nëse nuk i kënaq dot të gjithë me veprimet dhe punën tënde, kënaq disa. Të kënaqësh shumë është keq. ”

“Zëri i shumicës nuk është provë drejtësie”

/t.k/

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Vlorë/ Po ndiqej nga policia, automjeti përplaset dhe përmbyset

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në qytetin e Vlorës. Mësohet se një automjet nuk ndaloi gjatë postbllokut të policisë, dhe shoferi,  në...

Ushtarët e Antikrimit s’mund t’i hidhen krimit

Nga: Preç Zogaj Drejtësia e re me bashkautorësi amerikane dhe europiane, në konceptim dhe zbatim, të cilën unë e kam mbështetur e do të vazhdoj...

Asisti i Shaqirit nuk mjafton, Zvicra ndalet nga Uellsi (Video)

Përfundon ndeshja e dytë e kampionatit europian ''EURO 2020''. Ndeshja e vlefshme për grupin A, midis Uellsit dhe Zvicrës është mbyllur në barazim, me...

Zgjedhje për kreun e ri/ Gjana: Komisionerët e kandidatëve vetëm nga degët e PD

Komiosionerët e çdo kandidati për kryetar në PD duhet të jenë anëtarë të degës përkatëse të PD-së ku do propozohen për këtë proces. Ka...

Asnjë viktimë nga koronavirusi, 12 raste të reja në 24 orët e fundit

Situata epidemiologjike në vendin tonë paraqitet e qëndrueshme. Në 24 orët e fundit, janë regjistruar 12 raste të reja me Covid-19, nga 2.916 testime...