E martë, 27 Korrik, 2021
35.5 C
Tirana

10 shprehje nga Marsel Prust, që duhet t’i lexojmë të paktën një herë

“Jemi mirënjohës ndaj njerëzve që na bëjnë të lumtur; ata janë kopshtarët simpatikë që na i bëjnë shpirtrat të lulëzojnë”.

“Destinacioni im nuk është më një vend, por një mënyrë e re e të parit.”

“Gjithmonë përpiqu të kesh një copë qiell mbi jetën tënde”.

“Kujtesa së kaluarës nuk është domosdoshmërisht kujtesa e gjërave siç ishin.”

“Lumturia është e dobishme për trupin, por është dhimbja që zhvillon fuqitë e mendjes.”

“Dashuria është një shembull domethënës i faktit se sa pak kuptim ka për ne realiteti”.

“Le t’ua lëmë gratë e bukura burrave pa imagjinatë”.

“Parajsat e vërteta janë parajsat që kemi humbur”.

“Vjen aq shpejt, ai momenti kur nuk ke më asgjë për të pritur”.

“Shpesh është e vështirë të durosh lotët që i ke shkaktuar vetë.”

@Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Gërdeci/ Kreu i SPAK: Çështjes së Mediut do t’i shkojmë deri në fund

Në Shqipëri, Gjykata e Posaçme e Shkallës së parë për Korrupsionin dhe Krimin e organizuar rrëzoi sot kërkesën e Prokurorisë së posaçme, SPAK, për...

Nostalgji futbolli/ Valdano: “Raùl mund të përmblidhet në dy koncepte…”

Jorge Valdano për Raul Gonzalez Blanco: "Një ditë para debutimit të tij, unë i bëra një pyetje për ta provuar, kështu i thashë: 'Po mendoj...

Vrau shokun e tij, Apeli ndryshon masën e sigurisë për Marjus Demën

Gjykata e Apelit ka ndryshuar masën e sigurisë për Marjus Demën, i cili vrau shokun e tij Mehmet Qamën, disa muaj më parë, në...

Merkato/ Atletiko do të shesë 3 lojtarë për Lautarton e Interit

Interi po ndërton sezonin e ri me Simone Inzaghin, me shpresën dhe qëllimin për të mos hequr dorë nga ndonjë lojtar tjetër i shkëlqyeshëm...

I shpëtoi aksionit të policisë, arrestohet drejtuesi i ”Benzit”

Policia ka bërë të mundur arrestimin e shoferit të automjetit tip ''Benz'', i cili nuk iu bind urdhrin të efektivëve për t'u ndaluar, pasi...