Zidan flet për një rikthim të Ronaldos

Thashethemet për një të ardhme larg Juventusit për Cristiano Ronaldon po shumohen çdo ditë pas lamtumirës në Evropë që ka sjellë disa të panjohura për vazhdimin e martesës me ‘Zonjën e Vjetër’ të kampionit portugez, kontrata e së cilit skadon në qershor 2022.

Ndër hipotezat e ndryshme, një sulm i mundshëm nga Paris Saint-Germain për CR7 është përsëri intrigues, por dhe një kthim hipotetik tek Manchester United terheq tifozët.

Duke folur për kthim, Real Madrid do të ishte gjithashtu një alternativë pas divorcit të verës 2018 me portugezin.  I ngacmuar për të ardhmen e Ronaldos, Zinedine Zidane u përgjigj në këtë mënyrë në konferencën për shtyp:

“A do ta prisja mirë rikthimin e tij?  Ju e dini çfarë kampioni është, siç dini atë që ka bërë për Madridin dhe dashurinë që secili prej nesh ka për të.  Këtu ai bëri historinë, diçka madhështore.  Por tani ai është një lojtar i Juventusit dhe prandaj nuk mund të them më shumë për të.  Ai është një lojtar i Juves dhe unë duhet ta respektoj këtë situatë ”.