E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Zbulohen 3 parcela me kanabis në mes të pyjeve në Kepin e Rodonit

Një operacion i kryer së fundmi nga policia, ka nxjerrë në pah një tjetër parcelë me drogë. Bëhet fjalë për tre parcela të mbjella me fidanë kanabisi, të cilat janë gjetur në zonën e Kepit të Rodonit, gjatë kontrollit të vijës bregdetare.

Janë rreth 300 fidanë gjithsej të mbjellë në zonën e pyllit, larg qendrës së banuar. Operacioni në fjalë u organizua në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë operative nga policia kufitare e Durrësit, dhe ende nuk dihet nëse ka të arrestuar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Përmbyset autoboti me naftë në Elbasan, bllokohet shoferi

Një autobot me karburant është përmbysur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, pranë fshatit Xibrakë. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se shoferin e ka zëne...

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...