E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Zbardhet kalendari i plotë i ndeshjeve të 1/8-ave të Champions League

Publikohet kalendari i ndeshjeve të raundit të 1/8-ave të Champions League. Kompeticioni më i ndjekur i klubeve të futbollit nis në 16 shkurt me supersfidën Barcelona-PSG dhe  Lajpcig Liverpul. Një ditë më pas në fushë zhvillohen Porto-Juventus dhe Sevilja-Borusia Dortmund.

Ndërkohë, në 23 shkurt Lacio pret në shtëpi Bajernin, ndërsa Atletiko Madrid luan në Spanjë kundër Çelsit. Akti i parë i raundit të 1/8-ave mbyllet në 24 shkurt me ndeshjet Borusia Mynshenglabah-Mançester Siti dhe Atalanta Real Madrid.

Kalendari i plotë i ndeshjeve të raundit të 1/8-ave të Champions League

16 shkurt/ 10 mars
Lajpcig-Liverpul
Barcelona-PSG

17 shkurt/ 9 mars
Porto-Juventus
Sevilja-Borusia Dortmund

23 shkurt/ 17 mars

Lacio-Bajern
Atletiko Madrid-Çelsi

24 shkurt/ 16 mars
Borusia Mynshenglabah-Mançester Siti
Atalanta-Real Madrid

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...