E premte, 28 Janar, 2022
9.5 C
Tirana

Vrau me thikë 21-vjeçarin shqiptar, dënohet me burgim të përjetshëm italiani

Një 45-vjeçar italian është dënuar me burgim të përjetshëm për vrasjen e një të riu shqiptar.

Shqiptari Serxhio Marku, 21 vjeç, u gjet me dëmtime në kokë dhe gjoks në një banesë në Brighton, në Stafford Road më 11 Shtator 2019 dhe vdiq më vonë në spital. Punëtori i kuzhinës Francesco D’Agostino, 45 vjeç, nga Stafford Road, u shpall fajtor nga gjykata, shkruan BBC.

Avokatja e shqiptarit tha se miqtë dhe familja Marku kishin humbur një djalë dhe vëlla shumë të dashur, duke shtuar, “Gjatë gjithë hetimit tonë, familja e tij është sjellë me dinjitetin më të madh, pavarësisht nga humbja e tyre tragjike”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Fakte të panjohura mbi shkencëtarët më të famshëm të të gjitha kohërave

Ju ndoshta mund t’i njihni emrat e këtyre figurave historike të shkencës, si dhe zbulimet e tyre më të famshme. Por ndoshta mund të...

Pas acarit, rikthehen reshjet e shiut. Si do të jetë moti për këtë fundjavë

Reshjet e shiut pritet të jenë prezente që në orët e para të 24-orëshit të ditës së shtunë, në pjesën më të madhe të...

Shp*rthimi në banesën e Dukës, 34-vjeçari i arrestuar me shenja dj*gie në dorë

34-vjeçari i arrestuar për vendosjen e tritolit në banesën e kreut të Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, rezulton me shenja djegie në dorë....

Pa të dashurën me shokun e tij, detaje nga sherri me th*ka në Berat

Detaje të reja janë hedhur në dritë sa i takon sherrit me thika në Berat, ku dy persona përfunduan me plagë të shumta në...

Faza e fundit e konfliktit dhe fati i “Foltores”

Nga: Ergys Mërtiri Pas muajsh tensione që degjeneruan deri në konfrontim fizik, përplasja Basha-Berisha po fillon të zbehet, ndërsa revolucioni i organizuar nga foltorja shkon...