E hënë, 18 Janar, 2021
-6 C
Tirana

Votoi kundër Çuçit dhe Ekonomit/ Kodheli: Ishte lapsus, nuk kisha syzet me vete

Sot në Kuvend, u miratuan dy ndryshimet e reja në kabintetin qeverisës të kryeministrit Edi Rama. Milva Ekonomi u vendos ministre e Bujqësisë, ndërsa paraardhësi i saj, Bledi Çuçi në postin e ministrit të Brendshëm, por kishte 4 vota kundër.

Mes tyre edhe ajo e ish-ministres së Mbrojtjes, Mimi Kodheli.

Po për këtë të fundit, vetë Kodheli në një lidhje në ”Open” sqaroi se ishte një lapsus pasi ajo nuk kishte syzet me vete.

“ Ka qenë në një lapsus, jam në një moshë që kam nevojë për syze, dhe në atë moment nuk i kam pasur syzet ndaj ndodhi ky lapsus. Për të dy personat do kisha ngritur të dyja duart për detyrën që morëm. Milvën madje e kam shoqe fëmijërie”, tha ajo.

Eni Vasili: Do donit të ishit ju në vend të tyre?

Mimi Kodheli: Nuk flasim për gjëra a kam inat unë apo jo, arritjet që kam më dalin dhe teprojnë!

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bayern-in e nderon senatori Muller, por sa vuajtje me Freiburg

Fitore me vuajtje. Bayern Munich mposht Freiburg 2-1 dhe në fund duhet të falënderojë fatin pasi miqtë goditën tranversën që mund të sillte golin...

Koronavirusi i ri në Kosovë? Dërgohen 30 mostra për verifikim në Berlin

Kosova ka dërguar 30 mostra në Berlin për të parë nëse koronavirusi i ri ka mbërritur edhe në vendin e tyre. S30 mostra të zgjedhura...

Vaksinimi kundër koronavirusit, Italia vendos rregulla të reja

Italia vendos rregulla të reja për procesin e vaksinimit kundër koronavirusit. Personat mbi moshën 80 vjeç do të rezervojnë një vend me mjekët e...

Karakaçanov: Maqedonia e Veriut, pjesa më tragjike e historisë bullgare

Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me Maqedoninë e Veriut,...

Foto/ Kërkesa e Rugovës për të hyrë në Shqipëri gjatë kohës së Enver Hoxhës

Ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova kishte bërë kërkesë në prill të vitit 1980 për të hyrë në Shqipëri, ku kishte treguar se qëllimi i...