E mërkurë, 13 Tetor, 2021
15.5 C
Tirana

Video/ Netanjahu konfuz, ulet sërish në karrigen e kryeministrit pas humbjes

Disa vendime janë të vështira për t’u pranuar, edhe pse mund të kesh 12 vite në pushtet. Kështu ka ndodhur me Benjamin Netanjahun, i cili pas 12 vitesh kryeministrër, tashmë ka ka kaluar në opozitë, pasi Parlamenti votoi një qeveri të re të koalicionit.

Megjithatë, edhe pas votimit, Netanjahu u ul sërish në karrigen e kryeministrit, duke harruar se ai nuk mund ta ushtrojë më këtë funksion.

Gjidandi britanik BBC, ka transmetuar një video ku shihet se pas votimit në parlament, Netanjahut i komunikohet nga një person se duhet të lëvizë nga karrigia e kryeministrit.

Nga 120 deputetët e Parlamentit të Izraelit, pro kabinetit të ri qeveritar votuan 60 ndërsa 59 ishin kundër.

Qeveria e re do të drejtohet nga nacionalisti i krahut të djathtë, Naftali Bennett, nga partia Yamina, i cili u betua në postin e kryeministrit dhe do të drejtojë një koalicion të gjerë të partive.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Sa do të shtrenjtohet energjia?

Qoftë për ngrohje, furnizim me karburant, apo për faturën e energjisë elektrike: konsumatorët duhet të paguajnë gjithnjë e më shumë para për energji. Cilat...

Si po tallet Sali Berisha me viganët e historisë

Nga: Pajtim Bello Sali Berisha, si në fillimet e 1991, kërkon të sëmbojë demokratët e Kukësit duke evokuar historinë e trevës së tyre. Sjellje tipike...

Mashtrimi me kreditë/Lihet në burg infermierja, lirohet bashkëpunëtorja

Gjykata e Tiranës ka lënë në fuqi vendimin "arrest me burg" për infermieren Elisabeta Bardhollari dhe "arrest shtëpie" për Orjada Hoxhën, pasi akuzohen për...

I mori jetën gruas në sy të foshnjes/Piloti 33-vjeçar nuk kishte bashkëpunëtor

Autoritetet greke kanë dalë në përfundimin, se në krim për vrasjen e 20-vjeçares Caroline Crouch në muajin maj në Greqi është i shoqi 33-vjeçar,...

Herët a vonë të gjithë do të thonë: E dua Doktoreshë Albanën

Nga: Lorenc Vangjeli Doktoreshë Albana Fico është një emër shumë i njohur në Tiranë. Në një kohë tjetër, ajo dhe shumë kolegë të tjerë si...