E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Video/ NBA, tifozi godet me shishe uji yllin e Brooklyn Nets Kyrie Irving

Një tifoz i Boston Celtics në kampionatin amerikan të basketbollit goditi me një shishe uji yllin eBrooklyn Nets Kyrie Irving mbrëmjen e së dielës, me orën lokale.

Ai është identifikuar si Cole Buckley, 21 vjeç, nga Braintree, Massachusetts, sipas Departamentit të Policisë së Bostonit.

Buckley thuhet se hodhi një shishe uji “Dasani” në drejtim të Irving teksa ylli i Nets-ave hynte në tunel për të lënë fushën pas një performance me 39 pikë në fitoren 141-126 ndaj Celtics në arenën “TD Garden”.

Sipas të dhënave të policisë, sigurimi lokalizoi individin në fjalë dhe një oficer policie arrestoi Buckley-n si të dyshuarin për goditjen.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Përmbyset autoboti me naftë në Elbasan, bllokohet shoferi

Një autobot me karburant është përmbysur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, pranë fshatit Xibrakë. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se shoferin e ka zëne...

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...