E mërkurë, 28 Korrik, 2021
20.5 C
Tirana

Veshje burrash dhe mjekra të rreme, gratë kamuflohen dhe futen në stadium

Një grup grash iraniane janë sajuar si burra duke ia dalë që të hyjnë në stadium për të parë ekipin e tyre të zemrës. Bëhet fjalë për një tifozeri grash të ekipit Persepolis që fitoi kampionatin vendas.

Ato pos që u veshën me rroba meshkujsh, vendosën dhe mjekra të rreme porsi ata duke jua hedhur paq rojeve të sigurisë së stadiumit.

Siç dihet, në Iran gratë nuk lejohen të ndjekin ndeshjet e futbollit me prani meshkujsh.

Tridhjetë e pesë gra që tentonin të merrnin pjesë në derbin e Teheranit mes Esteqlal dhe Persepolis u arrestuan në mars. Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino, i cili ishte në Iran në atë kohë dhe shikonte ndeshjen nga tribunat, tha se ai ishte premtuar nga presidenti iranian Hassan Rouhani se ka plane për t’u lejuar grave së shpejti që të ndjekin ndeshjet e futbollit në stadium.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si mund të shmangen epidemitë

Numri i vdekjeve të raportuara nga COVID-19 ka kaluar 4 milionë, sipas Universitetit Johns Hopkins që regjistron infektimet dhe vdekjet. Në 100 vitet e...

Politikani lituanez dënohet me burg për spiunim për Rusinë

Një gjykatë në Lituani dënoi politikanin Algirdas Paleckis me gjashtë vjet burgim, pasi e shpalli fajtor për spiunim për Rusinë. Gjykata e rrethit Siauliai vendosi...

Lëkundje sizmike me magnitudë 4.1 në Shqipëri

Lëkundje sizmike janë regjistruar mbrëmjen e sotme në vendin tonë. Sipas statistikave të publikuara nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit, tërmeti me...

Zgjedhje të parakohshme? Haradinaj: Qeveria Kurti nuk do të zgjasë shumë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi se qeveria e Albin Kurtit nuk do të zgjasë shumë, duke paralajmëruar se në...

I pandehur me ish-ministrin Tahiri/ Rrëzohet kërkesa e Jaeld Çelës për liri

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO), ka rrëzuar  kërkesën e ish-drejtorit të Policisë së Vlorës Jaeld Çela, për lirimin nga...