E shtunë, 31 Korrik, 2021
25.5 C
Tirana

Van Gaal heq dorë nga pensionimi për hakmarrjen ndaj United

Louis van Gaal ka ndërprerë pensionimin nga futbolli, pasi ka deklaruar se ka marrë një ofertë që nuk mund ta refuzojë. Trajneri Holandez ishte pa ekip që nga momenti që u shkarkua nga Manchester United dhe verën e shkuar kishte refuzuar edhe kombëtaren e Belgjikës.Të shumtë ata që mendojnë se Van Gaal është tërhequr përfundimisht nga futbolli, por tani 66-vjeçari pohon se është gati për një aventurë të re. “Kam marrë një ofertë që nuk mund ta refuzoj,–tha 66-vjeçari për kanalin televiziv holandez “Ziggo”,–Nuk mund të them më shumë se kaq. Nëse nuk do ta pranoj këtë ofertë dhe nuk do të jem në punë gjatë korrikut të ardhshëm, atëherë do të tërhiqem përfundimisht.”Van Gaal pasi refuzoi Beëlgjikën deklaroi se do të tërhiqeshe nga pensionimi vetëm nëse i vinte një ofertë nga një klub i madh anglez, nga ku mund të rivalizonte Manchester United. Nuk dihet nëse është pikërisht një klub anglez ai që i ka ofruar pankinën, por gjasat janë që trajneri holandez të marrë në drejtim klubin e Arsenalit. Ai kishte premtuar hakmarrjen me “Djajtë e Kuq” dhe ndoshta kjo do të jetë një mundësi që ai nuk do ta humbte.

Van Gaal është një nga trajnerët që ka fituar më shumë në historinë e futbollit me 20 trofe në palmaresin e tij mes Ajax, Barcelona, Bayern Munich, Alkmaar dhe kombëtares së Holandës.

Lexo edhe :   Merkato/ PSG gati të rrëmbejë dhe Paul Pogbanë që këtë vetë
- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

SHBA sanksionon më shumë zyrtarë kubanë për shtypjen e protestave

Administrata e Presidentit Biden ka vendosur sanksione ndaj forcave policore të Kubës dhe dy udhëheqësve të saj pas protestave të fundit në vendin ishull...

Maqedonia e Veriut mund të rekomandojë dozën e tretë të vaksinës

Maqedonia e Veriut nuk e përjashton mundësinë e aplikimit të dozës së tretë të vaksinës kundër koronavirusit pasi, siç tha ministri i Shëndetësisë, Venko...

Izraeli akuzon Iranin për sulmin vdekjeprurës në cisternat e naftës

Izraeli ka akuzuar Iranin se qëndron pas një sulmi ndaj një cisternë nafte në të cilën u vranë dy anëtarë të ekuipazhit, një shtetas...

Pranoi plagjiaturën, bie popullariteti i kandidatit për kancelar në Gjermani

Kandidati potencial për të zvendësuar Kancelaren Angela Merkel, në Gjermani Armin Laschet ka kërkuar falje pasi ka përdorur plagjaturë në librin e tij. Laschet, në...

Manaj i pafat, portieri i Shtutgartit i mohon golin e radhës me Barçën (Video)

Rei Manaj e nisi nga stoli miqësoren e sotme që Barcelona luajti në Gjermani kundër rivalëve të Shtutgartit. Sulmuesi shqiptar u aktivizuar vetëm në minutën...