E premte, 30 Korrik, 2021
36.5 C
Tirana

Deklaratë bombë, “Rusia mund të blejë ose radikalizojë Ramën”

Kryeministri Edi Rama pak ditë më parë deklaroi se BE-ja nuk duhet të zhgënjejë shqiptarët në vendimin e saj për hapjen e negociatave me Shqipërinë.

Një fund i perspektivës së BE-së mund të shkaktojë zhvillime të këqija , jo vetëm një radikalizim të myslimaneve” tha Rama.

Këtë deklarate e komentoi Shkelzen Berisha, djali i ish-kryeministrit Sali Berisha. Me anë të një postimi në rrjeti social “Facebook”, Shkëlzen Berisha shprehet se Rusia mund të blejë ose radikalizoje Ramën, por jo myslimanet shqiptare

“Rusia mund të blejë ose radikalizoje Ramën, por jo myslimanet shqiptare” deklaron djali i ish-kryeministrit Berisha.

Deri tani në media ka pasur akuza vetëm për PD-në dhe LSI-në si të lidhur me oligarkët rusë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Koka*na në kutitë e picave/Pronarja e makinës ishte një grua

Detaje të reja janë mësuar sa i takon aksionit të zhvilluar në zonën e Xhamllikut në Tiranë, ku u prangosën 5 persona, dhe 1...

Aleanca e shëmtuar e Ramës me Vuçiç kundër Kurtit

Nga Blendi Kajsiu (*Ky artikull është ekskluzivisht për “Panorama.al’.) Kritika që Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama nga Shkupi i bëri Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, në krah...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit padit Ministren e Kulturës

Pas refuzimit për t'i pritur në zyrë dhe për mos zbatim të vendimit të Gjykatës Kushtetuese për Teatrin Kombëtar, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit...

Chelsea shijon golat e tij, Armando Broja gati për sfidat e shtatorit

Edicioni i ri futbollistik ende nuk ka nisur për lojtarët e Kombëtares shqiptare, e megjithatë, ato po tregojnë një paraqitje të mirë në minutat...

Brazil/ Rio De Janeiro vaksinon banorët e getos si pjesë e një programi pilot

Mijëra banorë të një lagjeje të varfër në qytetin brazilian të Rio de Janeiros duhet të vaksinohen kundër koronavirusit në një projekt pilot. Projekti do...