E enjte, 20 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

U shoqërua në polici, lirohet ish-deputeti Eduart Ndocaj

Ish-deputeti, Eudart Ndocaj është lënë i lirë nga policia.

Ndocaj u arrestua paraditen e sotme përpara shtëpisë së At Gjergj Fishtës në Lezhë, teksa pritej që ajo të përurohej në 149 vjetorin e lindjes së poetit.

Ai u largua me forcë nga policia, pasi pati një diskutim me kryebashkiakun e Lezhës, Pjerin Ndreu i cili i tha se nuk kishte ftesë për të qenë aty.

Si ndodhi ngjarja?

Forcat e policisë kanë shoqëruar ish-deputetin, i cili njihet ndryshe si “kaubojsi”, pasi ka shkuar i paftuar në aktivitetin për përurimin e shtëpisë së gjeniut të letrave shqipe, Gjergj Fishta. Pas përplasjeve me policinë, ish-deputeti socialist i qarkut Lezhë, Eduart Ndocaj, është shoqëruar në komisariat.

Ndocaj është futur në furgonin e policisë forcërisht, me argumentin se nuk ka pasur ftesë për ceremoninë në fjalë, ku i ftuar është dhe kryeministri Edi Rama. Gjithashtu edhe banorët e zonës nuk janë lejuar që të marrin pjesë në këtë ceremoni, po ashtu dhe mediat.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...