E enjte, 20 Janar, 2022
3.5 C
Tirana

U raportua si mbytje në rezervuar por viktima ka shenja dhune në trup e kokë

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga gjetja e trupit të pajetë në rezervuarin e Gjançit, të 25-vjeçarit Fridman Xhaferraj.

BalkanWeb raporton, se më datë 21 maj, Xhaferraj është liruar nga dhomat e paraburgimit, duke u lënë në arrest shtëpie në fshatin Plug të Lushnjës. I akuzuar për zjarrvënie të pronës, 25-vjeçari ka djegur tre makina pranë një qendre tregtare.

Burime të pakonfirmuara bëjnë me dije se në trupin e 25-vjeçarit janë konstatuar shenja dhune në trup e kokë, çka dëshmon se i riu para se të hidhej në ujërat e rezervuarit të Gjençit është mund të jetë dhunuar deri në vdekje diku tjetër.

Policia shprehet se po punohet për sqarimin e të gjithë dinamikës së ngjarjes së rëndë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Berisha zbulon se çfarë do të ndodhë të shtunën në orën 11:00

“Foltorja” e radhës do të jetë në Rrëshen. Ish-kryeministri Sali Berisha njofton qytetarët se “Foltorja” me demokratët do të jetë në 22 janar, në...

Shpërdoruan detyrën, procedohet penalisht kryetari i KF Erzenit dhe një anëtar

Kryetari dhe anëtari i shoqatës së KF Erzenit, Marius Shahini dhe Fundim Dollaku, janë vendosur nën hetim me akuzë për “shpërdorim detyre” dhe “kompetencash”. Policia...

Tre djem dhe një vajzë në hotel, pranga të riut që qëlloi shokun me pistoletë

Më shumë se një muaj pas ngjarjes është prangosur në Tiranë autori i plagosjes me armë zjarri në një hotel në autostradën Durrës-Tiranë. 26-vjeçari...

Avokati mashtrues, merr 11 mijë paund për vizë studimi në Angli

Rreth dy muaj më parë, “Stop” transmetoi rastin e avokatit Sokol Berberi, i cili i mori 3 mijë euro një qytetari për vizë pune...

6 marsi, testi kyç i Bashës

Nga: Eduard Zaloshnja Nga komunikimi publik i Presidentit Meta, duket pothuaj plotësisht e sigurtë se zgjedhjet e pjesshme lokale në 6 bashki do të zhvillohen...