E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

U raportua për 1 mln paund, ja sa para u sekuestruan në portin e Durrësit

Ka përfunduar numërimi i parave që u gjetën dhe u sekuestruan në portin e Durrësit. Më herët u raportua se ishin sekuestruar 1 milion paund, por pas numërimit nuk ka dalë një shumë e tillë.

Mësohet se në furgonin e llojit ”Mercedez Benz” me targa angleze që erdhi nga Britania e Madhe janë gjetur konkretisht 124 mijë paund dhe 200 stërlina skoceze. Në total janë gjetur 176 milionë e 180 mijë lekë të vjetra.

Furgoni ka arritur në port me tragetin e Ankonës rreth orës 12:00 dhe ndalimi i tij është bërë pas një kontrolli rutinë nga policia rreth orës 13:00.

Mësohet se në traget ndodheshin dy furgonë që i përkisnin të njëjtit shofer, i identifikuar si Jetmir Ismaili i cili është ndaluar nga policia. Ai ka thënë se nuk kishte dijeni mbi paratë e gjetura, por që bën vetëm transportimin e mallrave.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Zgjedhje për kreun e ri/ Gjana: Komisionerët e kandidatëve vetëm nga degët e PD

Komiosionerët e çdo kandidati për kryetar në PD duhet të jenë anëtarë të degës përkatëse të PD-së ku do propozohen për këtë proces. Ka...

Asnjë viktimë nga koronavirusi, 12 raste të reja në 24 orët e fundit

Situata epidemiologjike në vendin tonë paraqitet e qëndrueshme. Në 24 orët e fundit, janë regjistruar 12 raste të reja me Covid-19, nga 2.916 testime...

”Shpresoj të mos jetë si Trump”/ Putin flet për Biden para takimit në Gjenevë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin shpreson se homologu i tij amerikan, Joe Biden, do të jetë më pak impulsiv se paraardhësi i tij, Donald...

Të shtëna me armë në SHBA, 13 të plagosur, autori ende i lirë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur të Teksas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku një person ka shtënë me armë duke lënë të...

Përmbyset autoboti me naftë në Elbasan, bllokohet shoferi

Një autobot me karburant është përmbysur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, pranë fshatit Xibrakë. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se shoferin e ka zëne...