E enjte, 21 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

U arratis me 31 milionë paund, gruaja e sundimtarit të Dubait kërkon urdhër mbrojtjeje

Ndarja e Princeshë Haya Al Hussein nga bashkëshorti i saj, sheiku Mohammed ben Rached al Maktoum shkaktoi bujë të madhe në mediat ndërkombëtare.

Pasi i dha fund martesës 15-vjecare, në media u përfol se princesha u arratis me 31 milionë paund.

Ndërkohë, ajo ka kërkuar një urdhër mbrojtjeje në një gjykatë në Mbretërinë e Bashkuar, ku kërkon që të vendoset nën mbrojtje kundër brutalitetit dhe kërkoi mbajtjen e fëmijëve.

Këtë muaj, u raportua se ajo fshihej në Londër dhe ndihej e kërcënuar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Evi Kokalari i publikon dokumentin Bashës: Të nis një investigim për këto afera

Që kur u shfaq në "Foltoren" e Sali Berishës si një mbështetëse "amerikane" e ish-kryeministrit në “luftën” e tij kundër SHBA-së, Evi Kokalari nuk...

Thellohen spastrimet në PD/Luan Baçi largohet nga kreu i degës në Fier

Lulzim Basha ka marrë një tjetër vendim, për të shkarkuar një tjetër emër nga radhët e PD-së. Dita-ditës, kryedemokrati po fakton se mbetet i...

PD e vendosur për t’i shkuar deri në fund çështjes “Becchetti”

Pak kohë më parë, Gjykata Europiane e të Drejtave të Njeriut në Strasburg ka dënuar Shqipërinë me 110 milionë euro, për konfliktin me biznesmenin...

Hoxhë Hasan Tahsini, në fokus të Akademisë për Studime të Çamërisë

Hoxhë Hasan Tahsini ka qenë në fokus të Akademisë së Studimeve për Çamërinë. Simpoziumi shkencor i Akademisë së Studimeve për Çamërinë është mbajtur në...

Për periudhën janar-prill janë shpenzuar 14 mln USD për 499 mijë të vaksinuar

Për vaksinimin e popullatës në 4 mujorin e parë të 2021 janë shpenzuar rreth 14 milonë dollarë sipas të dhënave të Ministrisë të Shëndetësisë....