E mërkurë, 27 Janar, 2021
2 C
Tirana

Trump: Nuk luftoj për vete, por për 74 milionë amerikanët që më votuan

Presidenti aktual i SHBA-ve, Donald Trump shprehet se betejën ligjore për zgjedhjet presidenciale, nuk po e zhvillon për veten e tij, por për 74 milionë amerikanë që votuan për të.

Sipas tij, asnjë president në detyrë nuk ka arritur të marrë më shumë vota se ai.

Trump vijoi me akuzat duke u ndalur së fundmi në shtetin e Xhoraxhias, ku u konfirmuar fitoprja e kandidat demokrat, Joe Biden.

Por, Trump tha se pati më tepër fletëvotime sesa zarfe të ardhura me postë, ndaj dhe për këtë arsye, republikanët dhe amerikanët janë të zemëruar.

”Unë nuk po luftoj për vete, po luftoj për 74,000,000 milion njerëz (duke mos përfshirë shumë fletëvotimet e Trump që u “hodhën”), një rekord për një President”, shkruan Trump në rrjetin socuil, Twitter.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...