E martë, 14 Korrik, 2020
16 C
Tirana

Tragjike/ Shpërthime gazi, 1 i vdekur dhe 25 të plagosur

Më të lexuarat

1 i vdekur e 25 të plagosur është bilanci tragjik, si pasojë e një serie shpërthimesh gazi në qytetet në veri të Bostonit, në Massachusetts, të enjten në mbrëmje. Viktima është 18-vjeçari Leonel Rondon, banues në Lorens. Ai ishte në makinën e tij, kur një oxhak i ra në makinë, pas shpërthimit në një shtëpi aty pranë.

Policia menjëherë ka avakuuar qindra njerëz. Për të parandaluar incidente të mëtejshme, u prenë shërbimet e gazit dhe energjisë elektrike.

Zyrtarët thonë se shpërthyen 60-80 zjarre në shtëpi dhe biznese në qytetet Lorens, Andover dhe Andoverin e Veriut, që ndodhen rreth 45 km në veri të Bostonit. Hetuesit dyshojnë se zjarret ishin shkaktuar nga “presioni i lartë i gazit”, që i përkiste linjave “Columbia Gas”.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Moti bën kthesën e madhe për nesër, priten reshje shiu

Dita e martë do të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira në zhvillim. Në mesditë, vranësirat do të pasohen nga reshje shiu të karakterit...

“Jam ende e dashuruar”, Dafina Zeqiri shuan heshtjen

Këngëtarja Dafina Zeqiri tregoi mbrëmjen e sotme në “Në Kurthin e Piter Pan” se është ende e dashuruar, por pa treguar se me kë. Ajo...

“Je shërbëtor i paguar, je letyrë”, degjeneron në ofendime debati në studion televizive

Listat e hapura ishte tema e diskutuar mbrëmjen e sotme në emisionin "Open" në Top Channel, ndërsa të pranishmit në studio kanë shpërthyer deri...

“Kosova rrezikon të dëmtohet rëndë”, Haradinaj jep paralajmërimin e fortë

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dhënë vlerësimin e tij në lidhje me intervistimin në Hagë të Hashim Thaçit, pas aktakuzës për krime lufte. Në...

Murrizi paralajmëron zhvillime të reja

Deputeti Myslim Murrizi e cilëson “ulërimë false” deklaratën e përbashkët të opozitës së bashkuar, kundër lëvizjes së kryeministrit Rama, në favor të listave të...