E shtunë, 23 Janar, 2021
12 C
Tirana

Tension te Lacio, presidenti Klaudio Lotito përplaset me Igli Taren

Ditën e djeshme ka pasur një takim mes drejtuesve të Lacios, ku është folur pikërisht për gjendjen aktuale të skuadrës.

Sipas asaj që raporton “Correire dello Sport”, presidenti Klaudio Lotito ka pasur një debat të ashpër dhe me tension me drejtorin sportiv, Igli Tare.

Shkak për këtë është bërë menaxhimi i fondeve në klub, në këtë vit delikat për shkak të virusit, por edhe pas kualifikimin në Champions.

Skuadra nuk ndodhet në pozita të mira në renditje dhe për këtë, Lotito i ka drejtuar gishtin Tares, se nuk ka menaxhuar mirë afrimet dhe largimet.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...