Të shtëna me armë zjarri në Kaliforni, 4 të vdekur mes tyre një fëmijë

Katër persona, mbetën të vranë në Kaliforni të ShBA-së, të mërkurën në mbrëmje, preje disa të shtënave me armë zjarri. Mes tyre edhe një fëmijë. Ndërkohë dy persona të tjerë raportohet se kanë mbetur të plagosur.

Autoritetet policore thanë se morën një telefonat për të shtëna me armë zjarri në një ambient zyrash dhe shkuan menjëherë në vendngjarje.

Ndërkohë autori ka mbetur i plagosur, por nuk dihet nëse është plagosur nga policia apo në rrethana të tjera.

 

Në vendin e ngjarjes u gjet dhe arma e zjarrit. Ndërsa nuk dihen ende detajet e ngjarjes.

Policia thotë se aktualisht nuk ka rrezik për qytetarët e tjerë.