E enjte, 16 Shtator, 2021
21.5 C
Tirana

Takimet e Bashës ditën e sotme/ Rama: Ai fle 9 vjet dhe më sfidon me 9 orë punë

Kryeministri Edi Rama ka mësuar ”sfidën” që kryedemokrati Lulzim Basha i ka shpallur në javën e fundit të fushatës.

Në fjalimin e tij në Gjirokastër, Rama tha se një mikeshë e kishte informuar se Basha do të zhvillonte takime nga jugu në veri, për të takuar qytetarët.

Për sfidën e kreut të opozitës, numri një i qeverisë nuk e kurseu ironinë, duke shtuar se shkonte në Gjirokastër me kokën lart.

Edi Rama:Kur po vija këtu më erdhi një mesazh nga një mikeshë që banon këtu në Gjirokastër. Është zonjë në moshë të avancuar.Më shkruante, nuk vi dot o xhan po na ka sfiduar Luli. Më tha që për 9 ditë do bënte 9 takime. Më tha; ça është ky fle 9 vjet dhe na sfidon ne me 9 orë punë. Kështu janë ndarë, disa me punë e disa me llafe. Ka rëndësi që unë jam këtu me kokën lart.”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E vetmja mënyrë për të trembur Ramën

Nga: Dritan Hila Tashmë që janë trajtuar të gjitha variablet e seriozitetit apo ambiguitetit të sjelljes së Bashës ndaj Berishës dhe pasojat që do ketë...

Nëndetëset me energji bërthamore, Kina denoncon paktin SHBA-Britani-Australi

Kina ka denoncuar një pakt historik të sigurisë midis SHBA, Britanisë së Madhe dhe Australisë, duke e përshkruar aleancën si "jashtëzakonisht të papërgjegjshme" dhe...

Mësimi nga mençuria e gjyqtarit Learned Hand

Nga: Irena Beqiraj Po jetojmë një periudhë të çmendur “skepticizmi” ndaj Amerikës. Mesazhet e shumë zyrtarëve të saj duken butaforike. Por historia na tregon që...

I zhdukur prej dy ditësh, 39-vjeçari gjendet pa shenja jete

Policia e Tiranës njofton se është gjetur pa shenja jete një 39-vjeçar në zonën e quajtur "Kodrat e Selitës". Policia ka indentifikuar viktimën, shtetasi...

“Shqipëria do monitorohet nga kamerat”, ministri Çuçi zbulon planin

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka zbuluar sot në Kuvend objektivat e dikasterit që ai drejton në 4 vitet e ardhshme të 'Qeverisë Rama'....