E diel, 20 Qershor, 2021
18.5 C
Tirana

Super gol/ ”Predha” e Cikalleshit vendos baraspeshën në Pragë (Video)

Ka përfunduar në Pragë pjesa e parë e ndeshjes miqësore midis Republikës Çeke dhe Shqipërisë, me rezultatin 1-1.

Vendasit kaluan të parët në avantazh në minutën e 18-të, me anë të sulmuesit të Bayer Leverkusen, Patrick Shick. Sulmuesi realizoi me një gjuajtje fluturimthi brenda zonës, duke e dërguar topin në cepin e portës.

Kur u duk se pjesa e parë do të përfundonte me avantazhin e çekëve, një super gjuajte e Sokol Cikalleshit nga një distancë e largët, ka rikthyer baraspeshën.

Shtatlarti kuqezi ka dërguar topin në trekëndësh me një goditje të frikshme nga distanca, duke shtangur portierin e vendasve.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

OBSH e shpall të përfunduar shpërthimin e Ebolës në Afrikën Perëndimore

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) tha se shpërthimi i virusit të Ebolës, që nisi në shkurt në Guinea, ka përfunduar. Ky virus vdekjeprurës, që përcillet...

Levandovski mban gjallë shpresat e Polonisë, Spanja komplikon kualifikimin

Përfundon ndeshja e grupit C, ku Spanja ka komplikuar kualifikimin, pasi Polonia i ka surprizuar, duke i rrëmbyer një pikë. Sfida u mbyll në...

Gjermani, gjenden dy piktura të shekullit XVII në një kosh plehrash

Policia gjermane po kërkon për informacion për dy piktura origjinale nga artistë evropianë të shekullit të 17, të cilat përfunduan në një kosh plehrash...

Kapacitetet e Kosovës për vaksinim në masë të popullsisë kundër COVID-19

Në Kosovë gjatë kësaj jave filloj vaksinimi në masë i qytetarëve kundër COVID-19, me synimin që të vaksinohen deri 320 qytetarë në muaj. Zyrtarë...

Mbi 1 milion vaksina/ Mbërrijnë në Rinas edhe 50 mijë doza të Coronavac

Mbrëmjen e sotme, kanë mbërritur në aeroportin ''Nënë Tereza'', 50 mijë doza të vaksinës kineze Coronavac. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi...