E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Vlora në kaos, rrugë të prishura e plehra. Pensionisti italian ngre alarmin

Në prag të sezonit turistik dhe kur vendi ynë pret një boom turistësh edhe për shkak të përmirësimit të situatës së Covid-19, Vlora duket më kaotike se kurrë.

Një pensionist italian, që prej më shumë se një viti jeton në Vlorë, tregon problematikën, duke dhënë edhe shembuj se edhe kur bashkia zgjidh ndonjë problem, ai mbetet gjysmak dhe vetëm në sipërfaqe.

“Përshëndetje, jam një pensionist Italian që prej një viti e gjysmë jetoj në Vlorë. Doja të sinjalizoja duke qenë se jetoj tek ky pallati, që duket këtu përballë, dua të sinjalizoj, që këto ditë ka patur një shpërthim të ujërave, që për të qenë i sinqertë brenda pak ditëve e rregulluan, vetëm se nuk e kanë rregulluar nivelin e tokës aty dhe si pasojë, gjithmonë këto janë disa supozime të mia, ose përshtypje, le t’i quajmë kështu, kur të rritet bari aty, jo vetëm për një çështje estetike, që e kanë lënë të gjatë dhe të pa rregulluar, por sidomos për fëmijët, që vijnë për të luajtur, nga bari shumë i gjatë, nuk dallohet gropa dhe kështu mund të krijojë probleme me sigurinë e fëmijëve, doja të thoja vetëm këtë”, tha ai.
Dhe jo vetëm kaq, por duket se Vlora është në mëshirë të fatit. Rrugë të pashtruara e plehra është ajo, që ofron qyteti bregdetar. /tvklan.al

 

Lexo edhe :   Eksploziv objektit në ndërtim në Vlorë
- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...

Salianji: Gruevski si Rama mori mandat të tretë, por ra brenda një viti

Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka bërë një paralelizëm të situatës aktuale politike në Shqipëri, të asaj para disa viteve në...