E hënë, 23 Nëntor, 2020
18 C
Tirana

Shpërthen gazi në çerdhen e “Ali Demit” në Tiranë

Më të lexuarat

Rritja e rasteve/ Sot hapet spitali Covid 3, brenda javës edhe Covid 4

Pas ankesave të shumta për ezaurimin e kapaciteteve në spitalet Covid, qeveria duket se po bën lëvizjen e radhës. Burime bëjnë me dije se...

KUJDES/ Pamje të rënda: Morgu përtej kapacitetit, trupat lihen përtokë

KUJDES! PAMJE TË RËNDA! Syri.net ka publikuar foto ekskluzive të siguruara nga brenda Morgu i Tiranës, ku trupat e viktimave nga Covid-19 janë vendosur në...

FOTO/ Tirana një “betoniere” e madhe, 10 kulla në ndërtim e sipër

Edhe pse vendi ndodhet në krizë ekonomike për shkak të tërmetit të 26 nëntorit dhe pandemisë Covid-19, Tirana vijon të ketë një bum ndërtimesh. Këtij...

Komiteti Teknik del me vendimin e fundit për universitetet

Zv.Ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli, zbuloi vendimin më të fundit që është marrë për universitetet. Në një konferencë për mediat, ajo tha se mësimi...

Kaos në spital/ Mjeku thirrje qeverisë: Zgjohuni nga gjumi, hapni Covid 4

Situata paraqitet e rënduar në vendin tonë sa i përket pandemisë nga koronavirusi. Mjeku i Urgjencës i ‘Shefqet Ndroqit’, ose Covid2, Dritan Koçiaj ka ngritur...

Pamje të rënda/‘Luftë’ mes grupeve mafioze, 29-vjeçarin e vrasin me shkopinj

Disa pamje të rënda janë bërë virale në rrjet, ndërsa dëshmojnë dhunën makabre të disa personave, ku me shkopinj në duar qëllojnë pa pikë...

“Njerëzit do vdesin”, sizmologu grek parashikon një tërmet të fuqishëm

Në 30 tetor, një tërmet i fuqishëm goditi Detin Egje midis bregdetit turk dhe ishullit grek të Samos, duke shkaktuar një bilanc tragjik. Po...

Italia jep alarmin për ‘bombën e ujit’/Ekspertët: Mos dilni nga shtëpia (VIDEO)

Autoritetet në Itali kanë dhënë alarmin për shkak të së ashtëquajturës “bombë e ujit”, që ka sjellë një përkeqësim të menjëhershëm të kushteve atmosferike. Për...

“Ka planifikuar që të japë dorëheqjen”, zbulohet pasardhësi i Vladimir Putin

Kritiku i njohur i Vladimir Putin, ka nxjerrë disa të pathëna të cilat e nxjerrin zbuluar lidhur me lëvizjet e tij. Valerey Solovei ka...

Videoja po thyen rrjetin/ Sherr te “Aventurierët”, plas grushti

“Aventurierët” në episodin e fundit kanë dhuruar emocione, adrenalinë, e po kështu edhe skena dhune. "Aventurierët" vendosën që Festën e Birrës ta festonin në...

Fatmirësisht ka përfunduar pa një bilanc negativ, shpërthimi i gazit në një çerdhe në “Ali Dem”.

Ngjarja ka ndodhur në orët e para të ditës, në çerdhen numër 14.

Ende nuk dihen shkaqet e shpërthimit të gazit, ndërsa mësohet se blutë e Tiranës ndodhen në vendin e ngjarjes.

Deklarata e policisë

“Më datë 16.08.2018, rreth orës 04:57, në rrugën “Ali Demi”, në një dhomë e cila shërbente si magazinë për një çerdhe, ka patur rënie zjarri. Zjarri është fikur dhe ka patur vetëm dëme të vogla materiale. Paraprakisht zjarri dyshohet të ketë rënë si pasojë e rrjedhjes së gazit nga një bombël gatimi”.

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bashkimi nuk mbeti në llum

Nga: Frrok Çupi Dera e zyrës së madhe, thuajse sallë mbledhjesh, kërciste në çdo dy minuta, por ata nuk po vinin. Liderët e rinj të...

Nesër Pika Kufitare e Kakavijës e mbyllur, ja kush do lejohet të kalojë

Nesër Pika Kufitare e Kakavijës do jetë pjesërisht e mbyllur. Kjo për shkak të grevës së punonjësve të doganës greke. Njoftimi është përcjellë nga...

Sa i ngjashëm është Covid-19 me të ftohurën e zakonshme?

Që nga shpërthimi i epidemisë së Covid-19 në Kinë, është folur shumë rreth koronavirusit dhe të ftohurës së zakonshme. Për arsye të ndryshme: nga...

“Po shkojmë drejt katastrofës”, ish-ministri i Shëndetësisë nxjerr prapaskenat

Ish-ministri i Shëndetësisë, Tritan Shehu, ka deklaruar në shenjë këmbane alarmi se situata me koronavitusin në vend po shkon drejt katastrofës. Në një intervistë...

“Më latë beqare”, aktorja “ndalon” fëmijët ta thërrasin mami (FOTO)

Aktorja e mirënjohur Arjola Demiri, ka rrëfyer më herët se është e ndarë nga bashkëshorti, me të cilin kanë tre fëmijë. Ndonëse është ndarë...