E diel, 5 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

SHKUP/ Shtëpia e kandidatit për kryetar komune përfshihet nga flakët

Shtëpia e kandidatit për kryetar komune në Shkup, nga radhët e VMRO-DPMNE, Vllado Misajlovski është përfshirë nga zjarri gjatë paradites së sotme.

Fatmirësisht, nuk ka persona të lënduar nga ngjarja, por vetëm dëme materiale.

Në vendngjarje kanë mbërritur edhe forcat zjarrfikëse, të cilat kanë vënë nën kontroll flakët.

Nuk dihen ende shkaqet dhe motivet e ngjarjes, ndërsa policia nuk përjashton pistën për zjarrvënie të qëllimshme për shkak të detyrës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Omicron ‘godet’ kriptomonedhat, Bitcoin humbet 10 mijë dollarë në 24 orë

Çmimet e Bitcoin ranë ndjeshëm gjatë natës të së shtunës, duke rënë në nivelin më të ulët afër 43.000 dollarëve. Kriptovaluta më e spikatur...

Hoxha ka vdekur, por enverizmi është gjallë

Nga: Lorenc Vangjeli Një deputet socialist u dërgoi kolegëve të tij në parlament fotografinë e Enver Hoxhës. Të majtët u distancuan prej tij, kurse të...

Milaim Zeka: Donaldi nuk di të dojë, di vetëm të bëj s*ks (VIDEO)

Gazetari i njohur Milaim Zeka ka ndjekur me vemendje se çfarë ka ndodhur brenda shtëpisë së “Big Brother VIP”, e madje ka kritika ndaj Donaldit. Jo vetëm kaq,...

A do ta përfshijnë gjithë Evropën, bllokimet dimërore ndaj Covid-19?

Nga: Ido Vock Austria hyri në bllokim të plotë të hënën e 22 nëntorit, duke qenë vendi i parë në Evropën Perëndimore që rivendosi një mbyllje të madhe këtë dimër. Kjo masë erdhi disa javë...

Me çmontimin e Uzinës së Naftës në Ballsh, merr fund lufta kundër komunizmit

Nga: Mentor Kikia Rafineria e Naftës në Ballsh po çmontohet, po shitet për skrap. Po shkrihet. Nga privatizimi i parë, në 2008, prej “manjatit” të...