E hënë, 8 Mars, 2021
8 C
Tirana

Sherri me biznesmenin shqiptar/ “Të mbaroi karriera”, çfarë i thanë policët grekë futbollistit të United

Prokuroria greke do ngrejë 4 akuza ndaj kapitenit të Manchester United, Harry Maguire, i cili u përlesh me një grup shqiptarësh të enjten e kaluar, në ishullin e Mykonos. 27-vjeçari akuzohet për “sulm fizik”, “abuzim verbal”, “goditje ndaj policisë” dhe “dhënie rryshfeti”.

Bashkë me të do të gjykohen dhe vëllai i tij Joe me shtetasin anglez Chris Sharman. Edhe nëse Maguire nuk shpallet fajtor, ai rrezikon të gjobitet për shkeljet e kryera.

Kujtojmë këtu se ai u konfliktua me një grup të rinjsh shqiptarë, për shkak se motra e tij refuzoi të kërcente me njërin prej personave. Agresori (një biznesmen shqiptar) e ka goditur me thikë në krah dhe Meguire ka ndërhyrë, duke u kundërpërgjigjur.

Gjatë sherrit me shqiptarët në Mykonos, një prej policëve grekë që arrestuan futbollistin e Manchester United, Harry Maguire, mësohet t’i ketë thënë lojtarit që “të përfundoi karriera tani”, gjatë kohës që e godiste.

Avokati i Maguire tha në gjykatën greke se mbrojtësi anglez ishte sulmuar nga një grup shqiptarësh.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Drama e Sir Alex-it

Sir Alex Ferguson tha se kishte frikë se nuk do të ishte më kurrë në gjendje të fliste përsëri pasi pësoi një hemorragji në...

Itali/ Milani kërkon të rigjejë busullën

Një problem muskular e ka shtuar Ante Rebic-in në një listë të gjatë lëndimesh tek ekipi i Milanit të vendit të dytë përpara transfertës...

Spanjë/ Sot derbi i madh i Madridit, loja bëhet serioze

Atletico Madrid pret Real Madridin në një derbi të kryeqytetit spanjoll që do të lërë gjurmë në garën për titull. Atletico kryeson kampionatin dhe...

Revoltat e dhunshme në Mianmar/ OKB: Ndaloni vrasjen e protestuesve

I dërguari i Kombeve të Bashkuara për Mianmar i ka bërë thirrje këshillit të sigurimit të KB të marrë masa kundër protestave të dhunshme,...

SHBA-ja lëshon alarm për sulm të ri kibernetik

Qeveria amerikane është duke bërë paralajmërime për sulme të mëdha kibernetike, të cilat mund të kenë shënjestruar serverët e kompanisë Microsoft, dhe të cilat...