E martë, 27 Korrik, 2021
35.5 C
Tirana

Shërbimi ushtarak? Koreja i vendos kushte sulmuesit të Tottenhamit

Djemtë në Korenë e Jugut janë të detyruar që pavarësisht çdo angazhimi që do të marrin në jetë kanë detyrim të kryejnë shërbimin ushtarak. Këtij vendimi nuk mund ti mungojë as sulmuesi i Tottenhamit Son Heung Min, i cili mund të ndërpresë karrierën për këtë fakt. Sulmuesi i shpallur si futbollisti më i mirë aziatik i vitit të kaluar dëshiron me çdo kusht të marrë pjesë me Korenë U-23 në kompeticionin në fjalë.Edhe trajneri i kësaj përfaqësueseje ka bërë të ditur vullnetin e lojtarit. Ai do të synojë që të shpallet kampion në këtë kompeticion për të shpëtuar karrierën, pasi në Kore çdo sportist që i siguron vendit një medalje të artë përjashtohet nga shërbimi ushtarak i detyruar, çka ma sa duket është një tjetër objektiv i Son, i cili do të vijonte kështu karrierën pa ndërprerje dhe pa asnjë pasojë ligjore në atdhe.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Merkato/ Atletiko do të shesë 3 lojtarë për Lautarton e Interit

Interi po ndërton sezonin e ri me Simone Inzaghin, me shpresën dhe qëllimin për të mos hequr dorë nga ndonjë lojtar tjetër i shkëlqyeshëm...

I shpëtoi aksionit të policisë, arrestohet drejtuesi i ”Benzit”

Policia ka bërë të mundur arrestimin e shoferit të automjetit tip ''Benz'', i cili nuk iu bind urdhrin të efektivëve për t'u ndaluar, pasi...

Pesë të zhdukur, 16 të plagosur në shpërthimin e fabrikës kimike gjermane

Një shpërthim në një fabrikë kimike në qytetin perëndimor gjerman të Leverkusenit, të martën në mëngjes, shkaktoi një zjarr në një depozitë që përmbante...

E rëndë në Shkodër, 7-vjeçarja mbytet në lumin Buna

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e Shkodrës, ku një 7-vjeçare është futur për t'u larë në lumin Buna, por fatkeqësisht u mbyt....

Euro bie nën 122 lekë, vlera më e ulët që nga janari 2020

Kursi i këmbimit të euros me lekun vazhdon të rënien dhe të martën shënoi vlerën më të ulët që nga fillimi i vitit 2020. Sipas...