E martë, 27 Korrik, 2021
34.5 C
Tirana

Mourinho dhe Wenger miq? Portugezi: Normalisht që po, por…

Jose Mourinho dhe Arsen Wenger nuk janë dalluar asnjëherë për marrëdhënie të mirë si brenda dhe jashtë fushe. Për aq kohë sa të dy trajnerët kanë qenë pjesë e Premier Leagues kanë pasur grindje të shumta në distancë.Por ajo që habiti më shumë në ditën që trajneri i Arsenal vendosi të japë dorëheqjen pas një eksperience 20 vjeçare tek ‘topçinjtë”, mesazheve të mirënjohjes u është bashkuar edhe trajneri portugez, Jose Mourinho.

Në një intervistë për Sky sport, portugezi u pyet nëse mund të ishte mik me Arsene Wenger, ndërsa përgjigja ishte vërtetë befasuese. “Natyrisht që mund të jemi miq, por për këtë mjafton që të më respektojë 50% e atij respekti që i jap unë. Gjithsesi, më vjen keq, që pas Fergusonit, largohet edhe Wenger, që ishte një tjetër ikonë e trajningut në Premier League”, u shpreh Mourinho.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Studimi/ Muzika i ndihmoi njerëzit të përballonin pandeminë

Dpa/ Një studim me më shumë se 5,000 njerëz të karantinuar në tre kontinente tregoi se më shumë se gjysma prej nesh përdori muzikë...

Po filmonte aksionin e policisë/ Gazetari: Më shtrinë barkas…

Një situatë e sikletshme i ka ndodhur gazetarit të “News24” Ergys Gjençaj, i cili është shoqëruar nga policia, pasi filmoi një aksion të uniformave...

Aksion anti-dro*ë në zonën e “Vorrit të Bomit” në Tiranë, arratiset një person

Një aksion anti-drogë është zhvilluar mesditën e sotme në zonën e “Vorri i Bomit” në kryeqytet, ku burimet paraprake, ende jo zyrtare njoftojnë për...

Liverpulit i kthehet mbrojtja, Virgil Van Dijk pas 9 muajsh pritet në fushë

Mbrojtësi i Liverpulit, Virgil Van Dijk duket se do të kthehet në fushë këtë javë pas një ndërprerje nëntë mujore me një dëmtim serioz...

Demokratët do u rikthehen protestave? Basha flet për strategjinë e opozitës

Ndonëse i është shmangur pyetjes nëse do të ketë protesta nga opozita në shtator, Basha ka thënë se do të vijojë betejën me të...