E premte, 23 Korrik, 2021
23.5 C
Tirana

SHBA/ Putin i quan qesharake historitë me hakera rusë

Vladimir Putin i quajti akuzat amerikane se hakerat rusë ose qeveria e Moskës ishin pas sulmeve kibernetike në Shtetet e Bashkuara si “qesharake”. “Ne jemi akuzuar për shumë gjëra nga ndërhyrja në zgjedhje te sulmet kibernetike dhe prova nuk janë publikuar kurrë për ta provuar. Këto janë akuza të pabazuara ”, tha Putin për NBC.

Në një intervistë të lëshuar sot, dy ditë pasi ishte parë ballë për ballë me Joe Biden në Gjenevë, udhëheqësi i Kremlinit tha se ishte i hapur për mundësinë e një shkëmbimi të burgosurish midis Rusisë dhe SH.B.A. “Po, po, natyrisht,” udhëheqësi i Kremlinit iu përgjigj intervistuesit të tij në lidhje me një shkëmbim të mundshëm midis dy amerikanëve të ndaluar në Rusi, Paul Whelan dhe Trevor Reed, dhe disa rusë në burg në Shtetet e Bashkuara.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

SHBA/ Sulmuesi realizon euro gol nga mesfusha (Video)

Në ndeshjen midis Karolinës së Veriut me Riçmond Kikers e përfunduar me rezultatin 4-0 për skuadrën vendase, është realizuar një supergol nga gjysmëfusha. Sulmuesi Robert...

A do të lëkunden raportet turko-serbe pas deklaratës së Erdogan për Kosovën?

“Në qoftë se kushdo sjell vendim për njohjen e Kosovës si të pavarur, në të njëjtin moment ne do të nisim fushatën për tërheqjen...

Çfarë e bën ndryshe lidershipin e mandatit të tretë të PS

Nga Alfred Peza Edi Rama kishte premtuar që në fushatën elektorale të zgjedhjeve të 23 Qershorit 2013, që e riktheu PS në pushtet, se nuk...

Me drogë në makinë, shoqërohet në polici djali i Azem Hajdarit

Azem Hajdari, djali i vogël i deputetit të ndjerë me të njëjtin emër, është shoqëruar në komisariatin e Policisë së Elbasanit mbrëmjen e sotme. Sipas...

Punonjësit e Ferrokromit në Burrel pa pension, VKM nuk përcakton profesionet

Punonjësit e Ferrokromit në Burrel ankohen në Fiks Fare se nuk po mundet të zgjidhin problemin që kanë hasur me pensionin. Duke u cilësuar si...