E mërkurë, 27 Janar, 2021
2 C
Tirana

”Shansi i fundit për shpëtimin e PD”/ Patozi publikon videon

Kryetari i Partisë Bindja Demokratike, Astrit Patozi ka rikujtuar me anë të një videoje të postuar në rrjetet sociale, krijimin e lëvizjes për ringritjen e Partisë Demokratike, pas humbjes së zgjedhjeve në 2017-ën.

Kjo lëvizje, përbëhej nga një grupim i strukturuar që kërkon ndryshime thelbësore në drejtimin dhe funksionimin e saj për ta mbajtur partinë të bashkuar.

Më pas, u shpall publikisht platforma e bashkimit të demokratëve dhe i’u dërgua Lulzim Bashës, por ajo bie në vesh të shurdhër.

Sipas Patozit, ky ishte shansi i fundit për shpëtimin e Partisë Demokratike.

Duke qenë se nuk i’u krijuan kushtet e barabarta për të garuar me Bashën për të marrë drejtiin e partisë, dhe PD po degradohej, Patozi më pas do të krijonte forcën e re për të vijuar rrugëtimin e tij politik.

Postimi i Patozit në Facebook

SHANSI I FUNDIT PËR SHPËTIMIN E PD. KRIJOHET LËVIZJA PËR RINGRITJEN E SAJ

(Rrugëtimi i Bindjes Demokratike-9)

Korrik 2017. Krijohet në Tiranë Lëvizja për Ringritjen e PD, si një grupim i strukturuar që kërkon ndryshime thelbësore në drejtimin dhe funksionimin e saj për ta mbajtur atë të bashkuar.

Shpallet publikisht platforma e bashkimit të demokratëve dhe i dërgohet Lulzim Bashës, por ajo bie në vesh të shurdhër.

Ai marshon drejt një Kongresi farsë, ku çimentohet privatizimi i partisë.

Pas kësaj, Patozi e konsideron të përfunduar pa sukses misionin e lëvizjes dhe paralajmëron krijimin e një force të re politike, si e vetmja rrugë për të vijuar më tej angazhimin politik.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...