E diel, 28 Nëntor, 2021
13.5 C
Tirana

S’donte të shkonte në punë, i shkruan shefit: S’kam çorape të lara

Të gjithë i kemi përjetuar ato mëngjese të ftohta dimri kur është e vështirë të ngrihesh nga shtrati, dhe mundohemi që të gjejmë justifikime për të mos shkuar në punë.

Por një burrë e la pa fjalë shefin e tij, me justifikimin se e dashura nuk i kishte larë çorapet. Ken Moore, nga Bristol, mbeti pa fjalë pasi punonjësi në kompaninë e tij shkroi se nuk kishte mundësi të shkonte në punë atë ditë, sepse e dashura e tij nuk i kishte larë çorapet. Keni mbeti aq i habitur, sa postoi një screenshot të mesazhit në rrjetet sociale, dhe u bë virale me shumë përdorues të tronditur dhe të kënaqur nga paturpësia e punëtorit, duke shkaktuar dhjetëra komente.

Punonjësit të cilit nuk i përmendet emri, fajësoi të dashurën e tij se si “ajo nuk i lau të gjitha”, kështu që ai nuk kishte çorape për të veshur.

Ken, nga Bristol, nuk e shkarkoi punëtorin e tij – diçka që përdoruesit e mediave sociale nuk mund ta besojnë. Ken nuk u përpoq të fshihte tërbimin e tij dhe i tha punonjësit se po të ishte dikush tjetër, ai do ta kishte pushuar nga puna. Ai e la të lirë dhe i tha atij “shihemi nesër”.

Burimi i lajmit: mirror. Përshtatur nga Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...