E martë, 19 Janar, 2021
-6 C
Tirana

Rusi/ 97-vjeçares i plotësohet dëshira, bisedon me Vladimir Putin

Një 97-vjeçareje në Rusi, i është plotësuar dëshira e këtij fundviti. Ajo kishte shprehur se dëshironte që të bisedonte me presidentin e vendit, Vladimir Putin. Natalia Donskova, ka qenë një infermiere në Luftën e dytë Botërore dhe ka ndihmuar shumë ushtarë të lënduar në luftë.

Një njeri i afërt me Presdentin Putin i tha atij as për dëshirën e gruas 97-vjeçare dhe ai menjëherë shprehu interesin e tij për të takuar 97-vjeçare. Por takimi me Presidentin hasi disa vështirësi pasi nuk dihet su ku ishte adresa e saj apo një kumër kontakti me të. Pas dy orësh, oficerët e policisë arritën të përmbushin dëshirën e saj.

Gjatë bisëdës telefonike me të, Putin e vlerësoi të moshuarën për punën që ka bërë në luftën e dytë dhe se e ka lexuar të gjithë biografinë e saj gjatë jetës. Më pasi i ka thënë se i uron gjithë të mirat në jetë dhe e përqafon fortë.

“Përshëndetje, Natalia Ivanovna, mirëmëngjesi! Po unë jam Putini. Unë lexova biografinë tuaj dhe është e mahnitshme. Ju urojmë shëndet dhe të gjitha të mirat. Ju përqafoj fort. Të gjitha të mirat, lamtumirë”, i tha Putin të moshuarës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mesi e gjuajti me shpullë, sulmuesi i Bilbaos: Ai u nxeh sepse e bllokova

Sulmuesi i Atletik Bilbaos, Asier Vijalibre do të mbahet më shumë mend për faktin se detyroi Lionel Mesin të ndëshkohej me karton të kuq...

Qeverisje me PS? Duma: Zero shanse, ofendim për sakrificat e demokratëve

Ish-deputetja Grida Duma hodhi poshtë mundësinë e një koalicioni të madh mes PS- së dhe PD-së. E pyetur për thashethemet që qarkullojnë së fundmi për...

Mediu: Të biem dakort me PD-në sa më shpejt të jetë e mundur që të mundim Ramën

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se bisedimet me Partinë Demokratike për arritjen e një marrëveshjeje vijojnë. Në ''Open”, Mediu tha se PR-së...

“Pyetjet i merr nga Basha“/ Gazetarja-Topallit: Merre telefonin shikoje

Gazetarja e ABC, Esiona Konomi dhe kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, janë përplasur në emisionin ''Log'' në lidhje me bashkëpunimin e tyre...

Akuza për spiunazh, Rusia dëbon dy diplomatë holandezë

Rusia ka dëbuar dy diplomatë holandezë në një veprim reciprok pasi Holanda dëboi dy diplomatë rusë në fund të vitit të kaluar. Ministria e Punëve...