E hënë, 13 Korrik, 2020
22 C
Tirana

Ruçit i ka ngelur ora, ngatërron Kuvendin me Byronë e Partisë

Më të lexuarat

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi, gjatë rinisjes së seancës parlamentare për të dytën herë, është detyruar ta ndërpresë sërish seancën për arsye se deputeti i PD, Endri Hasa refuzoi të braktisë sallën, pasi u përjashtua për 10 ditë me vendim të Byrosë së Kuvendit.

Ndërkohë që i kërkonte kreut të Grupit Parlamentar të PD, Edmond Spaho që të kontribuojë që deputeti Hasa të lerë sallën, një lapsus në artikulim të Ruçit shkaktoi të qeshura në sallë, ku ngatërroi duke thënë Byroja e Partisë në vend të Byrosë së Kuvendit.

“Do ta jap fjalën sapo të largohet deputeti në zbatim të vendimit të byrosë së partisë … të Kuvendit”, tha Ruçi, ndërsa ky moment ka shkaktuar të qeshura dhe ironi nga ana e opozitës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria




Të fundit

Moti bën kthesën e madhe për nesër, priten reshje shiu

Dita e martë do të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira në zhvillim. Në mesditë, vranësirat do të pasohen nga reshje shiu të karakterit...

“Jam ende e dashuruar”, Dafina Zeqiri shuan heshtjen

Këngëtarja Dafina Zeqiri tregoi mbrëmjen e sotme në “Në Kurthin e Piter Pan” se është ende e dashuruar, por pa treguar se me kë. Ajo...

“Je shërbëtor i paguar, je letyrë”, degjeneron në ofendime debati në studion televizive

Listat e hapura ishte tema e diskutuar mbrëmjen e sotme në emisionin "Open" në Top Channel, ndërsa të pranishmit në studio kanë shpërthyer deri...

“Kosova rrezikon të dëmtohet rëndë”, Haradinaj jep paralajmërimin e fortë

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dhënë vlerësimin e tij në lidhje me intervistimin në Hagë të Hashim Thaçit, pas aktakuzës për krime lufte. Në...

Murrizi paralajmëron zhvillime të reja

Deputeti Myslim Murrizi e cilëson “ulërimë false” deklaratën e përbashkët të opozitës së bashkuar, kundër lëvizjes së kryeministrit Rama, në favor të listave të...