E enjte, 29 Korrik, 2021
19.5 C
Tirana

Rrëfimi i Gallianit: Gattuso kërkoi largimin nga Milani, Allegri…

Ai do të mbahet mend për blerjet e bujshme që bëri tek Milani me një kosto të ulët financiare. Por tani, Adriano Galliani është senator i partisë “Forza Italia” dhe është rikthyer të flasë për vitet kur ishte pjesë e futbollit në mikrofonin e “Deejay Football Club”, program radiofonik që transmetohet në Radio “Deejay”.Në fillim, e nis nga superndeshja Juventus-Napoli. “Është një kryendeshje, flas shpesh me Allegrin, e kam zgjedhur unë. Është solid, i fortë dhe po tregon potencialin e tij të vërtetë me atë që ka bërë gjithë këto vite me Juventusin dhe Milanin (në 4 sezone me Milanin është kualifikuar rregullisht deri në çerekfinale të Champions League), – thotë Galliani.“E mbaj mend, që asokohe e kishte shkarkuar Cagliari dhe miku im Cellino e rimori në punë për të më vënë në siklet, por më pas e la të lirë. Ju zbuloj një prapaskenë që nuk e kam thënë më parë. E çova për herë të parë Allegrin e vilën Arcore për bekimin apostolik të Berlusconi-t ekzaktësisht pasditen e finales së Champions League që luhej në Madrid mes Interit dhe Bayern”.

Galliani ka folur edhe për gjysmëfinalen mes Romës dhe Liverpool dhe kujton me dhimbshuri atë Champions të humbur në mënyrë dramatike përballë “The Reds”. “Do të shkoj ta shoh ndeshjen në ‘Olimpico’. Më ka ftuar Gandini: më datën 2 maj në darkë do të jem prezent në tribunën e stadiumit me një shall verdhekuq në qafë, sepse sa herë që mendoj për ndeshjen e famshme të Stambollit acarohem nga nervat”.Gattuso– “Të them të drejtën nuk e kisha imagjinuar, nuk mund të them gënjeshtra: më ka habitur pozitivisht dhe ia kam thënë, pasi i dërgoj vazhdimisht mesazhe. Rinon e shikoja gjithmonë aq të zjarrtë, i egër në fushë dhe në dhomat e zhveshjeve. Nuk e kisha imagjinuar kurrë si trajner. Kam shumë simpati për të. Pas disfatës së Stambollit donte të largohej pasi ishte i dashuruar me Milanin dhe thoshte se kështu do t’i kalonte dhimbja për humbjen e Champions më shpejt”.Ibran “Ibrahimovic? Është e drejtë që të shkojë në Botëror, siç thotë shprehja ai ka licencën për të vrarë. Të jep forcë, udhëheq çdo skuadër, është një supermen. Sherri i bujshëm me Onyewu? Nuk më kujtohet…”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

NSA: Rindezja e shpeshtë e telefonit mund të pengojë hakerët

Në një kohë kur është përhapur gjerësisht pasiguria dixhitale, rezulton se mënyra më e vjetër dhe më e thjeshtë e riparimit të kompjuterit, fikja...

Britania heq karantinën për të vaksinuarit nga SHBA-ja dhe BE-ja

Udhëtarët e vaksinuar plotësisht nga Shtetet e Bashkuara dhe pjesa më e madhe e Evropës, do të mund të hyjnë në Britani të Madhe...

Gjermania pro liberalizimit të vizave për shtetasit e Kosovës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim sekretarin e Shtetit në Ministrinë e Jashtme të Gjermanisë, Miguel Berger. Presidentja Osmani ka shprehur...

Çelsi ofron 175 milion euro, Dortmund merr vendimin për Halandin

Erling Haaland është në qendër të merkatos. Për lojtarin norvegjez interesohen Chelsea dhe Juventus, ndërsa Real Madrid duket se është tërhequr nga gara. Kampionët e...

Raporti OSBE/ODIHR si shoshë për humbjen e opozitës

Nga Alfred Peza Raporti përfundimtar i misionit të vëzhguesve ndërkombëtare të OSBE/ ODIHR për zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri, po përdoret si flakë kashte...