E premte, 3 Dhjetor, 2021
10.5 C
Tirana

Rooney ‘çmend’ amerikanët me golin nga pozicioni i pamundur (Video)

Wayne Rooney është duke rilindur në MLS dhe këtë e ka treguar me një eurogol që ka shënuar. Sulmuesi anglez i ka surprizuar të gjithë me golin e shënuar nga goditje dënimi në përballjen me Orlando, që u fitua nga DC United me rezultatin 1-2.

33-vjeçari ka lëshuar një perlë nga krahu i martë në afërsi të goditjes nga këndi, duke e dërguar topin në trekëndëshin e portierit kundërshtar. Sulmuesi kishte kundërshtar në këtë sfidë, portugezin Nani, me të cilin kanë qenë shok skuadre te Manchesteri. Për DC United kjo ishte fitorja e parë në transfertë që prej 19 majit të vitit 2018.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bora dhe Semi do të “hakmerren” ndaj Donaldit në “Për’puthen Prime”

Puthjet e Donaldit me Beatrixin, kanë shkaktuar një bum komentesh në rrjet. Fansat janë ndarë në grupe, ndërsa ende nuk ka patur një reagim...

Sfida mes një intelektuali që kërkon të vërtetën dhe një politikani që gënjen

Nga: Andi Bushati Ka një aksiomë të mirënjohur që shpjegon përplasjen e një politikani me një intelektual në arenën publike: Sipas saj, i pari tenton...

S’donte të bënte vaksinën, italiani shkoi me krahun prej silikoni

Disa mund të akuzohen se po përpiqen t'i shmangen sistemit për të marrë një certifikatë vaksine, por mbase askush nuk është aq i shkathët...

S’ka më lavazhe e servise makinash poshtë pallateve!Veliaj tregon masat e reja

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, gjatë një dëgjese të zhvilluar me ministren e Mjedisit dhe Turizmit, Mirela Kumbaro, dhe përfaqësues të institucioneve të përfshira...

Vrasja e ish-deputetit, Artan Hoxha nxjerr videon

Kristian Klemendit dhe Marjan Kolës, të dyshuar për vrasjen e Pashko Ujkës u është komunikuar arrestimi ditën e sotme. Edhe pse ata kanë mohuar...