Futboll

“Ronaldo flet gjepura”, Ibrahimovic sulmon yllin portugez

               Publikuar në : 20:07 - 12/01/19 Enno

Zlatan Ibrahimovic asnjëherë nuk nguron që ta shprehë në media atë që mendon. Aktualisht gjiganti suedez luan në Amerikë, në kampionatin MLS me LA Galaxy. Në një intervistë Zlatan ka folur për ish-skuadrën e tij, Juventusin dhe transferimin e bujshëm të Ronaldos në Torino.

Cristiano flet për sfida të reja, ai e quan sfidë të shkojë te një ekip që ka vite që fiton Serie A. “Meqë do sfida, përse nuk shkon në një ekip të kategorisë së dytë, të bëhesh kampion dhe ta ngjisësh në kategorinë e parë. Ato që thotë ai janë gjepura, të shkosh tek Juventus nuk është sfidë.”

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT