E mërkurë, 27 Janar, 2021
7 C
Tirana

Refuzoi kuqezinjtë, grekët i tregojnë vendin Durmishajt: Shko luaj për vendin tënd

Fiorin Durmishaj e ka mbyllur thuajse përfundimisht historinë e zgjedhjes së Kombëtares, duke kërkuar që të vazhdojë me fanellën e Greqisë. Tashmë sulmuesi i Panionosit nuk do e veshë më fanellën e kuqezinjve, ashtu siç edhe do bënte më parë me Shqipërinë U-21.

Por për momentin futbollisti po “shijon” frytet e para të kaosit të madh që krijoi, teksa situata ka dalë nga kontrolli menjëherë. Sigurisht që në Shqipëri nuk mund të pritej me lule një vendim i tillë i papritur i lojtarit, që zgjedh të largohet për të shkuar te Greqia.

Megjithatë edhe helenët, nuk e kanë mirëpritur aspak zgjedhjen e Durmishajt. Fqinjët tanë janë të njohur gjerësisht në Europë për krenarinë e tyre të tepërt, por edhe për racizmin që e kanë në të njëjtën masë. Nisur nga komentet në një media sportive greke fjalët që kishin më shumë përkrahje, ishin të tipit: “Durmishaj nuk ka vend këtu, duhet të shkoj të luaj me vendin e tij”.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mori dozën e parë të vaksinës, infektohet me Covid-19 mjeku Pëllumb Pipero

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero ka rezultuar pozitiv me COVID-19, pas një testi që ka bërë ditën e djeshme. Mjeku u infektua 14 ditë pasi ka...

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...