E hënë, 26 Korrik, 2021
18.5 C
Tirana

Refuzimi i vitit/Reali i paguan klauzolën, kampioni i botës nuk shkon në Madrid

Real Madrid pas largimit të Ronaldos bëri disa përpjekje për të rinovuar disa reparte të skuadrës, por një pjesë e lojtarëve nuk pranuan ofertën e madrilenëve. Sipas gazetës “El Confidencial”, Real Madrid kishte shprehur dëshirën që të ja paguaj klauzolën 80 milionë euro mbrojtësit të Atletico Madrid, Lucas Hernandez. Por francezi kishte refuzuar ofertën e ‘Los Blancos’.

Lucas Hernandez ka zgjatur kontratën e tij me Atletico Madrid deri në vitin 2022, ku ka një klauzolë prej 80 milionë euro. Ky është dështimi i radhës së Florentino Perezit në merkato. Real Madrid përveç portierit Courtuiso, nuk ka arritur të sjellë ndonjë yll në ekip.

Ekipi nga kryeqyteti spanjoll largoi yllin Cristiano Ronaldon dhe për të zëvendësuar atë solli talentin Mariano Diaz, të cilit i dha edhe numrin 7.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kroaci/ Albin Kurti viziton të plagosurit, nesër Kosova në ditë zie

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti vizitoi në spital, të plagosurit nga aksidenti tragjik i mëngjesit të kësaj të diele. Në deklaratën për mediat, ai...

Më e fortë PD-ja pas Kuvendit, por më e vogël elektoralisht…

Nga Eduard Zaloshnja Pak pikëpyetje kishte para kuvendit të PD-së se ç’do të ndodhte me propozimet e rivalëve të Bashës për ndryshimet rrënjësore në statutin...

Golem/ Shpëtohen nga mbytja dy vajza, pushuesit shmangin tragjedinë

Dy vajza të moshave 10 dhe 17 vjeç, nga Elbasani, u shpëtuan nga mbytja sot në plazhin e Golemit. Ndërhyrja e Policisë, pushuesve dhe mjekëve...

Fauci: doza e tretë e vaksinës e nevojshme për një kategori të caktuar

VOA/Anthony Fauci, zyrtari më i lartë amerikan për sëmundjet infektive,tha të dielën se amerikanët që e kanë sistemin e imunitetit të dëmtuar mund të...

Ballkanizmi i ambasadorëve të perëndimit

Nga Andi Bushati Ambasadorët kryesorë të perëndimit në Tiranë janë bërë sot protagonistë të një parade turpi që reket tu’a shesë shqiptarëve sapunin për djathë....