E shtunë, 12 Qershor, 2021
26.5 C
Tirana

Rama publikon video nga qendra e re e kardiokirurgjisë tek “Shefqet Ndroqi”

Kryeministri Edi Rama ka nisur ditën sot me publikimin e një videoje në rrjetin social facebook.

Në video duken pamje nga qendra e re e kardiokirurgjisë në spitalin “Shefqet Ndroqi”.

Pamjet shfaqin një pavion të modernizuar me respiratorë, EKG, defibrilatorë dhe paisje të tjera modernë. Në video thuhet se në këtë spital do të kryhen dhe ndërhyrje kardiokirurgjikale madhore.

Postimi i Ramës: MIRËMËNGJES
Pandemia nuk e ka ndalur punën për transformimin e infrastrukturës shëndetësore
Edhe pak është gati qendra e re e kardiokirurgjisë në Spitalin Universitar “Shefqet Ndroqi”.
Një investim i qeverisë shqiptare për të zgjeruar mundësinë e kryerjes së ndërhyrjeve të vështira në zemër, #falas për qytetarët, në qendrën e dytë publike të kardiokirurgjisë në vend.
#SkaKohëPërPushim

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Vlorë/ Po ndiqej nga policia, automjeti përplaset dhe përmbyset

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në qytetin e Vlorës. Mësohet se një automjet nuk ndaloi gjatë postbllokut të policisë, dhe shoferi,  në...

Ushtarët e Antikrimit s’mund t’i hidhen krimit

Nga: Preç Zogaj Drejtësia e re me bashkautorësi amerikane dhe europiane, në konceptim dhe zbatim, të cilën unë e kam mbështetur e do të vazhdoj...

Asisti i Shaqirit nuk mjafton, Zvicra ndalet nga Uellsi (Video)

Përfundon ndeshja e dytë e kampionatit europian ''EURO 2020''. Ndeshja e vlefshme për grupin A, midis Uellsit dhe Zvicrës është mbyllur në barazim, me...

Zgjedhje për kreun e ri/ Gjana: Komisionerët e kandidatëve vetëm nga degët e PD

Komiosionerët e çdo kandidati për kryetar në PD duhet të jenë anëtarë të degës përkatëse të PD-së ku do propozohen për këtë proces. Ka...

Asnjë viktimë nga koronavirusi, 12 raste të reja në 24 orët e fundit

Situata epidemiologjike në vendin tonë paraqitet e qëndrueshme. Në 24 orët e fundit, janë regjistruar 12 raste të reja me Covid-19, nga 2.916 testime...