E mërkurë, 16 Qershor, 2021
24.5 C
Tirana

Qyno: Endri Mustafa ishte në kalë me Arjan Ferracakun kur e ekzekutuan

Gazetari Elton Qyno ka dhënë detaje të reja në lidhje me ekzekutimin e Endri Mustafës, të ndodhur ditën e djeshme në Shkodër.

I ftuar në emisionin ”Open”, Qyno u shpreh se Mustafa njihej në Shkodër edhe si simpatrizant i hipizmit, dhe në atë zonë ku u ekzekutua, është vrarë edhe biznesmeni Arjan Ferracaku në vitin 2018.

Sipas Qynos, në mopmentin e ekzekutimit të Ferracakut, Mustafa ndodhej me të mbi kalë, por ka shpëtuar.

Elton Qyno: Viktima njihej në Shkodër edhe si simpatizanti i hipizmit. Në zonën e Livades ku është vrarë, është vrarë dhe Arjan Ferracaku që ishte shok i Endri Mustafës. Kur është ekzekutuar, Endri Mustafa ka qenë me të në kalë dhe kur është ekzekutuar, ka qenë me të por ka shpëtuar. Prandaj ka qenë një kod se ai njihte autorët. Ishte personazh që kishte kaluar në sitën e prokurorisë dhe policisë dhe mund të ketë thënë diçka.

Trupi i pajetë i Mustafës është gjetur paraditen e djeshme në zonën e Livadheve në Shkodër, tri ditë pasi familja kishte dhënë alarmin për zhdukjen e tij. I riu, i cili kishte marrë plumba në gojë, gjoks dhe kokë, njihet nga Policia e Shkodrës për përfshirjen në një sërë ngjarjesh kriminale që prej vitit 2009 kur ishte dënuar për plagosje.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   U gjet në liqen, ja dy personat që kërkohen për vrasjen e Xhaferrajt

Ishte krahu i djathtë i Arta Markut/KPK shkarkon prokuroren e njohur të Tiranës

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, KPK shpalli të mërkurën vendimin e shkarkimit nga detyra për prokuroren e Tiranës, Alketa Zifla. Gjatë seancës dëgjimore të zhvilluar...

‘Basha vodhi zgjedhjet’, grupimi ‘Për PD’-në zbardh shkeljet

Grupimi 'Për PD-në' ka dalë në një konferencë për media, ku kanë listuar arsyet pse Basha fitoi një mandat të tretë në krye të...

Euro 2020/ Dita hapet me Finlandë-Rusi, për rusët detyrim fitorja ndaj fqinjëve

Faza e grupeve të UEFA EURO 2020 hyn sot në xhiron e ndeshjeve të dyta. Finlanda përballet me Rusinë, Turqia përballet me Uellsin dhe...

Të ndalet sa më shpejt gjenocidi ndaj myslimanëve në Kinë

Nga Joseph Bosco “The Hill” Kur tmerret e plota të Holokaustit Nazist ishin më se të qarta edhe për mohuesit më kokëfortë gjatë viteve 1940-1950,...

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës

Policia njofton se është dhunuar për shkak të detyrës Drejtoresha e Agjencisë së Parqeve dhe Rekreacionit në Bashkinë e Tiranës. Agresori është një 34-vjeçar me...