Bota

Protestat në Britani, shtyhet sërish Brexit


               Publikuar në : 16:23 - 19/10/19 Enno

Shtyhet deri në një datë të mëvonshme marrëveshja e Brexit. Deputetët në Parlamentin Ishin deputetët në Parlamentin Britanik ata të cilët votuan për shtyrjen e marrjes së një vendimi për marrëveshjen e kryeministrit, Boris Johnson me BE.

Kështu Johnson është detyruar të kërkojë të tjetër shtyrje të Brexit. Sipas mediave britanike, mësohet se Johnson e ka shtyrë paraqitjen e projekt-ligjit për Brexit ndaj deputetëve gjatë javës së ardhshme, në mënyrë që të shmanget vonesa.

Parlamenti britanik ka diskutuar këtë të shtunë, marrëveshjen e Brexit të arritur mes Kryeministrit Boris Johnson dhe Bashkimit Evropian. Ndërkohë mijëra protestues kanë vërshuar drejt rrugëve të Londrës, për të protestuar kundër daljes nga BE.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT